Byli jsme se včera po týdnu podívat u Andrey Třískové, která se společně s manželem doma stará o postiženého syna Bohouška. Právě jim totiž, jak jsme již v Deníku psali, někdo ukradl osobní vozidlo i se speciálním kočárkem. Šestiletý Bohoušek trpí dětskou mozkovou obrnou a nemůže chodit. Auto potřebují. Stejně tak speciální kočárek.

Mají půjčený náhradní. Ale vlastní je vlastní, jak říká maminka Andrea Třísková.

Auto bylo pořízeno z dotace, kterou poskytla rodině sociálka. Teď hrozí, že budou muset peníze vrátit. Auto už zřejmě nikdy neuvidí.

„Už jsem písemně požádala, abychom tu dotaci nemuseli vracet. Čekám teď, jak to dopadne," říká Andrea Třísková a ukazuje, jak musí s dítětem doma cvičit. Bohoušek je teď nachlazený, takže ani nechodí do přípravné třídy.

„Musím být doma v teple. Mám rýmu a beru léky. Tohle jsou kapky pro mě," říkal nám a ukazoval na stůl.

Rodině se lidé už snaží pomáhat, za což jim patří dík. Andrea Třísková pro svého syna nechala zřídit v bance soukromý speciální účet. Přímo na jméno Bohouška. „Dáváme dohromady peníze na nové auto, které fakt potřebujeme," podotýká Andrea.

Redakce číslo účtu zná, stejně jako kontakt na rodinu, kdyby měl někdo zájem pomoci. Bohoušek je už po osmi operacích a měl by jít na devátou. „Co se týče toho, zda bude někdy chodit, tak nám lékařka moc šancí nedává," říká maminka a bere si svého syna na klín. Ten se zájmem pozoruje kolegu fotografa. „A máte ještě další foťáky? Třeba i větší?" Ptá se ho.

Čeká ho v pořadí již devátá operace. „Ale pořád nevíme, zda to absolvovat. Při té poslední měl už na sále srdeční problémy. Přece jen jich už má za sebou hodně. No uvidíme. Ale hlavně že ho mám u sebe, ať je, jaký je…" tiskne maminka svého syna k sobě.(pem)