„Takovéto ocenění nás samozřejmě těší. Je pro nás o to cennější, že se nám jej podařilo obhájit i v nelehké ekonomické situaci. Každé takovéto ocenění je pro nás zároveň závazkem pro další rozvoj péče o zaměstnance," okomentoval prvenství v regionální části soutěže Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe.

Pořadí ankety se určuje na základě speciální metodiky společnosti PwC Saratoga.

„Péče o zaměstnance je přirozenou a neoddělitelnou součástí naší firemní kultury. Investujeme nemalé prostředky do modernizace pracovišť. Za dobře odvedenou práci naše lidi neváháme dobře odměnit. Vždyť průměrný plat v AGC je vysoko nad krajským průměrem. Důležitou hodnotou je také zaměstnanecká věrnost, které si velmi vážíme," doplnil manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal, který v úterý od organizátorů soutěže cenu převzal.

V posledních čtyřech ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnosti AGC Flat Glass Czech tři první a jedno druhé místo. V celostátní soutěži to pak v posledních letech byla třikát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo.

Mimo to se může AGC Flat Glass Czech pochlubit titulem Inovativní firma ČR za zapojení asi poloviny zaměstnanců do inovací pomocí speciálního softwaru. Firma také vede žebříček Czech TOP 100 v Ústeckém kraji a loni obsadila šesté místo v anketě společenské odpovědnosti. (mj)