Ve foyer expozičního skleníku Tropicana, kde jsou exponáty umístěné, uvidí návštěvníci sklípkany od nejmenších po toho největšího na světě. Výstava nabízí pohled do způsobu jejich života, lovu i páření.

„Teplická botanická zahrada není jen o krásách světové flóry, ale i o některých krásách světové fauny. Kombinace přirozeného strachu z pavouků s neuvěřitelnou barevností, kterou příroda tyto tvory vybavila, pro mě byla opravdu zážitkem," uvedl k výstavě primátor města Teplice Hynek Hanza.

„Sám se pavouků bojím, nicméně právě tato výstava ve mě vzbuzuje tolik odvahy, že snad za týden si zkusím pavouka i pochovat ve dlani," uvedl při zahájení ředitel zahrady Petr Šíla.

1. Mikulovský ultra trail run.
FOTO: Náročný terén, nepříznivé počasí. Takový byl horský závod v okolí Mikulova

Botanická zahrada nabízí po dobu výstavy komentované prohlídky pro školní skupiny. Ty se konají v úterý a ve čtvrtek po předchozí rezervaci, kterou je nutné vytvořit na webových stránkách zahrady. Výstavu, která trvá do neděle 13. listopadu 2022, připravil spolek Arachnopark World spolu se zaměstnanci botanické zahrady v Teplicích.