Když se před několika lety školky rušily, málokdo tušil, jak moc budou brzy zase chybět.

Problém posledních let

V teplickém okrese maminky jen těžko pro své děti seženou místa ve školkách. Potvrzuje to i Eva Zbíralová, ředitelka Mateřské školy v Čapkově ulici v Teplicích s tím, že v posledních letech mají opravdu plno. „Poslední 2 až 3 roky je opravdu hodně velký zájem,“ říká. Dodává však, že zhruba před sedmi lety musela školka řešit opačný problém, dětí bylo tak málo, že nezaplnili kapacitu. Ta v současnosti činí 49 dětí.
Stejná odpověď nás čekala i od Vendulky Perlíkové, zástupkyně ředitelky teplické Mateřské školy Čtyřlístek. „Máme v současnosti plnou kapacitu a plně vytížena bude školka i od září,“ potvrzuje. Čtyřlístek má kapacitu 100 dětí a také vzhledem ke svému umístění v centru města rozhodně nouzi o děti nemá a nikdy neměl. Rodiče se stále ptají a shánějí volné místečko ve školce. Všem bohužel nelze vyhovět.
V hrobčické školce mají každoročně plnou kapacitu již po zhruba osm let. Přednostně samozřejmě berou místní děti. Kapacitu doplňují dětmi z Bíliny. Těch však není mnoho. Většinou se jedná o děti, jejichž maminky do Hrobčic a okolí dojíždějí za prací.

Děti silných ročníků ze 70. let

Odpověď na otázku, proč je dětí tolik, že nestačí kapacity školek, je jednoduchá. Rodí se více dětí. Jejich maminkami a tatínky jsou z velké části početně silné ročníky narozených v sedmdesátých letech.