„Změna sídla byla navržena z důvodu zefektivnění činnosti a provozu školy na základě vývoje počtu žáků," řekla tisková mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková a dodala: „Provoz obou budov je tedy ekonomicky nevýhodný, sestěhováním Ústecký kraj dosáhne ušetření značných finančních prostředků, což je v době úsporných opatření významný důvod."

Město Duchcov se už dříve vyjádřilo, že když už má dojít ke stěhování, tak ať je to do budovy gymnázia. „Z pohledu města by bylo ideální, kdyby byla kapacitně naplněná studenty jak budova průmyslové školy, tak i budova gymnázia. Bohužel počet studentů se asi v dohledné době nezmění a my, duchcovští zastupitelé jsme rádi, že Ústecký kraj, jako zřizovatel středních škol, podpořil náš názor a rozhodl, že Gymnázium a Střední průmyslová škola bude mít sídlo v architektonicky krásném areálu gymnázia," sdělila starostka Duchcova Jitka Bártová.

A co bude s opuštěnou budovou průmyslovky? Podle některých informací by se do ní mohlo prý nastěhovat učiliště Střední škola stavební. „Uvolněná budova bude využita v rámci vzdělávací soustavy Ústeckého kraje," řekla jen tisková mluvčí Hanáčková. (kos)