Kolik dětí ale jednotlivé školy skutečně přijmou a kolik tedy budou moci otevřít tříd, bude jasné až vbřeznu. Svoji roli sehrají odklady školní docházky a také migrace dětí do jiných škol, které nabízejí rozšířenou výuku cizích jazyků, matematiky, tělesné, hudební či výtvarné výchovy, nebo jazyků a výpočetní techniky. Každá ze škol se snaží být pro děti něčím jiná, zajímavá a přilákat co nejvícežáčků.

VZákladní škole srozšířenou výukou hudbení výchovy vMaršovské ulici vTeplicích včera probíhal zápis už druhý den. Jarmila Dimitrovová, zástupkyně pro první stupeň se při našem příchodu netajila spokojeností. „Včera přišlo kzápisu 52dětí, což nás těší. Už několik let počet dětí první den zápisu nepřekročil padesátku,“ usmívalase.

Víťa Bartůněk právě spaní učitelkou Hanou Kiezlerovou stavěl zbarevných kostek věž. Jak se nám svěřil, do školy se těší nejvíc na přestávky, ale na čtení taky. „Víťa byl šikovný,ů pochválila, do první třídy může nastoupit,“ pochválila budoucího školáka paní učitelka. Než ho „vrátila“ rodičům, dostal na památku na zápis diplom a mohl si vybrat bonbóny, které se mu nejvíclíbí.

Vše nasvědčovalo tomu, že dětí přijde kzápisu idruhý dendost.