OHŇOSTROJ ROZZÁŘIL NEBE PODÍVEJTE SE ZDE!!!

Pro připomenutí: KOMPLETNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE

NEDĚLE

22:34 TIP: V pondělí ve 12:00 Teplický deník přinese zde fotogalerie z nedělního večera Lázeňské.

22:10 Dva dny žily Teplice Lázeňskou. Stánkaři prodali litr zmrzliny, tisícovky klobás a vytočili stovky litrů piva, limonád a vína. Upekli stovky langošů a trdel. Vystřelených růží na kolotočích bylo nespočet. Po dvou bujarých dnech přichází na řadu úklid města. KUKA vozy budou v permanenci zejména v pondělí.

22:00 Lázeňská pomalu ale jistě končí. Navštívily ji destíky tisíc lidí. Vyšlo nádherné počasí a to po oba dva dny. Z hudebního programu si mohl vybrat každý. Hráli například: Olympic, Langerová, UDG, Petra Janů, Airfare, Houpací koně, Pichlovanka, Ivan Hlas, Toxiqe a další.

19:45 Už nejsem volná, mimo jiné zpívala Petra Janů U Ptačích schodů společně se skupinou Golem.

19:00 Ústecké kapela UDG to rozjele na náměstí Svobody. Jejich hudba je rychlá, svižná a hravá. Energie z ních přímo čiší. "Těšíme se na Teplice, těšíme se na krátké sukně. Vystoupení si užijeme. Věřím, že i návštěvníci Lázeňské," řekl bubeník UDG Staněk v rozhovoru pro Deník. Čtěte viz níže!!

UDG se těší na krátké sukně

Teplice – Znají je po celé republice. Na české hudební scéně září už několik let. Jejich hudba je živá, koncerty impulzivní. Řeč je o ústecké kapele UDG, která nebude chybět na letošním Zahájení lázeňské sezony.
„Na Teplice se těšíme. Koncert si užijeme, věřím že i diváci,“ říká bubeník UDG Tomáš Jugi Staněk.

Už jste někdy na Lázeňské hráli?
Na Lázeňské jsem hráli asi před čtyřma roky. Byla to velmi příjemná akce. Bylo hezky a holky chodily v krátkých sukních. Doufáme, že vyjde počasí a bude to letos podobné.

Připravíte něco speciálního pro Teplice? Teplice nám jsou blízké. Zpěvák Petr Vrzák v Teplicích žije. Já v nich mám část rodiny. Na vystoupení se přijde podívat můj strejda Tomajda s malým Tomíkem. Jsou mu tři roky a miluje naší písničku Amélie. Normálně ji nehrajeme, ale tentokrát ji nebudeme moci vynechat.

V létě máte hrát pro české fanoušky na Rhodos – platí to? Ano. Těšíme se. Doufáme, že se tam vypraví hodně Čechů a že si užijeme společnou srandu. Také je tam super aquapark. Půjčíme si skútry a vyrazíme tam.

Kapela je živý organismus. Došlo k výměně kytaristy, je to tak?
Opustil nás francouzský kytarista Guillaume. Nahradil ho Volt – náš kamarád z Liberce. V kapele je tedy nová krev a to je vždycky fajn.

Jak se chytla nová deska Autoportrét na koncertech?
Velmi dobře. Ve festivalových setech hrajeme 4-5 nových věcí. Fungují. Teď už začínáme pomalu myslet na další desku. Věčný koloběh. Člověk se nesmí zastavit.

18:00 V pondělním Teplickém deníku se můžete najít na fotkách, Lázeňské budou věnovány dvě celé strany!!!! Bohaté fotogalerie najdete v pondělí zde!!! Deník je s Vámi…

18:30 Na scéně u Mušle vystoupila kapela Stará sešlost.

17:31 U Ptačích schodů hrály Rybičky 48

17:30 Scéna na náměstí Svobody byl Blues pro Karla Kryla

17:00 Scéna na zámku - hanspaulaská legenda Ivan Hlas baví Teplice. Kdo by neznal písně k filnu Šakalí léte?!
Ivan Hlas vyrůstal do čtyřech let na Vinohradech, poté se přestěhoval na pražskou Hanspaulku. Vyučil se knihkupcem a tuto práci nějakou dobu skutečně dělal. Poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, pracoval jako topič, dělník, pošťák, zelinář, kulisák a další. V lidové škole umění se učil hrát na kytaru pod vedením M. Mizery. V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později založil a vedl skupiny "Továrna" (new wave) a "Ivan Hlas a Nahlas". Hrál i s kapelou Yo Yo Band nebo Ondřejem Hejmou. V současnosti vystupuje s Norbi Kovácsem a Olinem Nejezchlebou v Ivan Hlas Triu.
Přidali jsme další galerii fotek. Podívejte se na to.

Rozhovor s Toxique, hrají v neděli na Ptačích schodech, čtěte právě zde:

Toxique: Filmovat v Šanghaji nám zakazovala čínská policie

Moderně taneční skupina s Klárou Vytiskovou u mikrofonu vystoupí na slavnosti v neděli 6. června
Teplice – Oceníte osobitou zpěvačku, její extravagantní šatičky a za ní kapelu, která u nás patří k nejlepším? Pak byste neměli v neděli na teplické Lázeňské vynechat koncert kapely Toxique. Vystoupí od 16.00 hodin na scéně U Ptačích schodů, návštěvníci oslavy k zahájení lázeňské sezony od ní uslyší i písničky, na které zkoušeli tančit Číňané na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. Také o tom, jak bohužel zareagovala tamní policie, si můžete přečíst v rozhovoru. Odpovídala celá kapela.

Hráli jste – spolu s dalšími českými umělci, třeba Danem Bártou – na světové výstavě EXPO v čínské Šanghaji. Jak jste si to užili?

Šanghaj nás dostala. Původně jsme se do Číny těšili hlavně na čínu – milujeme dobré jídlo.

Ale tohle město v sobě nese mnohem víc vůní, než jen aroma připečeného kuřete. Žije tam 19 milionů lidí, teď už fanoušků Toxique. Jsou bezprostředně přátelští, mají smysl pro humor, hudbu milují. Jen si nesmí obléct uniformu, to pak vyvádějí blbosti.

Co se tam přes den běžně děje?

Většinu času tam trávíte na masáži nohou nebo preparováním hada se zeleninovou oblohou. Nad hlavami se vám tyčí obří mrakodrapy, které byste počítali celý den.

Bruce Lee a polívky

Zanechal na vás výlet „následky“?

Basista Honza se do Šanghaje zamiloval tak, že začal chodit na lekce čínštiny, stahuje chvaty Bruce Leeho a frčí si na čínských polévkách. Nedávno přišel s tim, že v Šanghaji domluvil další koncert. Takže, pokud byste byli 24. prosince 2010 v šanghajském klubu M.A.O., dáme si tam spolu pár Tshingtao (místní pivo – pozn. autora).

Reagovalo publikum, přidávalo se?

Měli jsme štěstí, náš koncert probíhal v ten nejlepší čas: Začali jsme za světla, končili za tmy. Čínské publikum je stejné jako české, lidi tam byli proto, aby se bavili – a to jsme jim splnili. Problém se objevil až ve chvíli, kdy publikum dostalo chuť tancovat. To se z davu vynořili milicionáři a začali tanečníky umravňovat. Takhle nějak to u nás muselo vypadat před sametovou revolucí. Zábava ano, ale jen podle předpisů.

Napadlo vás natočit si tam klip?

S tím jsme počítali a měli všechnu potřebnou techniku. Šanghajské lokace jsou velmi specifické a my jsme se těšili, že si nabereme hodně záběrů asijského charakteru, které budou podporovat zvuk naší nové desky.

Takhle tedy ne!

A vyšlo to? Povedlo se?

Bohužel jsme kvůli všudypřítomným rušičkám nenatočili ani minutu. Při sebemenším náznaku snahy  o filmování začal v hledáčku zrnit obraz a z čista jasna se objevil člověk v uniformě vysvětlující východočínským dialektem: „Takhle tedy opravdu ne!“

Kradli jsme puky

Uchvátilo vás tam něco či někdo?

Ano, Britský pavilon. Byl opravdu úchvatný. Klávesista Viliam byl nejvíc uchvácen zájezdem turistů z Hamburku, kteří si za hlasitého halekání značkovými německými fotoaparáty z Číny fotili opravdu vše. Bydleli v hotelu na stejném patře, takže si vždy před spaním vyprávěli dlouhé hodiny o krásách východoasijské metropole a při jasmínovém čaji společně oprašovali jeho chabé znalosti němčiny (smích).

Jaké je stát „tváří v tvář“ obrovské kapce zlata? Nenapadají u ní člověka různé myšlenky, třeba „strčit si ji do kapsy“?

Zlato je čarokrásný kov, nicméně naší výpravě učarovalo spíše zlato černé, gumové, české – prostě puk. Tomu jsme přizpůsobili celé naše umělecké působení. Klára si od pořadatelů vypůjčila nádherné trikolorové šatičky, jejichž sukně byla – jak jinak – ve tvaru puku. My ostatní jsme se vrhli na východní stěnu českého pavilonu a odjížděli s kapsami plnými tohoto černého zlata. Pokud by někdo chtěl tuto východní stěnu zhlédnout – je to možné vždy ve středu mezi půlnocí a druhou hodinou ranní. Instalovali jsme ji totiž v naší nové smíchovské zkušebně.

Inspiroval vás výlet hudebně? A zaujal vás někdo z ČR, koho jste neznali? Třeba i lidovka či baleťáci?

Zážitek to byl bezpochyby silný. Hned na zpáteční cestě jsme začali komponovat náš nový singl s pracovním názvem „Jirko, za puky děkujem.“ Na české výpravě nás nejvíce zaujalo nadšení, s jakým se čeští umělci pouštěli do umělecko-politických diskuzí v místním JAMs baru. Samozřejmě zde došlo jak na lidovky, tak i na balet.

Pláč intimních míst

Komplikuje vám TV hitparáda Medúza, kterou moderuje vaše zpěvačka Klára Vytisková, život? Či tak jsou naopak Toxique víc vidět?

Jsme nadšeni, že hitparáda, na které jsme všichni vyrůstali, když byl ještě internet v plenkách, dostala konečně výraznou tvář a nový dramaturgický koncept, který nám stoprocentně vyhovuje.

Pokud je v kapele někdo, komu Medúza zkomplikovala život, pak je to bubeník Roman, kterého jednou ošklivě popálila na zájezdě v Bulharsku na intimních místech. To mělo za následek týdenní pobyt v nemocnici a zpackané prázdniny.

Je pro vás rozdíl mezi hraním na akci pro návštěvníky bez vstupného, nebo v klubu, kde se platí?

Do klubu, kde se platí, přijdou většinou lidi, které náš koncert opravdu zajímá a proto je tam koncentrovanější energie! Na koncerty „zadara“ chodí i hodně zvědavců, kteří tam stojí se založenýma rukama a neví, co čekat. Dalo by se tedy říct, že energie bývá občas trochu rozmělněná. Ale není to pravidlem!

----------------------------------------------------------------------------

CO JSTE SI PŘEČETLI ZDE VČERA

22.22 Zlatý hřeb prvního dne oslav Lázeň ohňostroj, začíná vždy přesně ve 22.22. Nenechte si ujít!

21:15 Hlavní hvězda scény U Ptačích schodů Olympic začnou hrát. V příloze Deníku k Lázeňské řekl lídr skupiny Janda, že: " V Teplicích mám kamarády z Kabátů." ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

21:00 Vystoupí první česká superstar Aneta Langerová s kapelou - scéna za DK. "Na Langerovou se těšíme. Má krásný hlas," říká Pavla Vosáhlová.

Věděli jste, že…
- po dobu konání akce se doporučuje vůbec nevjíždět do města? Přespolní by k příjezdu do Teplic měli využít vlaky nebo linkové autobusy, pro cestování ve městě se pak kvůli některým dočasným uzavírkám doporučuje využívat trolejbusy a autobusy MHD.
- k obnovení tradice slavností město Teplice přistoupilo v roce 1995? Od té doby se laťka kvality kulturního víkendu postupně zvyšuje.

- od roku 2004 byl organizátorem oslav pověřen Dům kultury Teplice? Na finančním zajištění se podílejí tři složky - město Teplice, sponzoři a provozovatelé atrakcí i stánkaři, kteří se na oslavách objeví.

19:30 Na náměstí svobody zahrají ústečtí Houpací koně, nenechte si je ujít. Jejich rock je romantický!

19:00 Na Kolonádě Domu kultury jsou stále k vidění vozy Škoda a Renault

18:45 Na scéně U Ptačích schodů Začíná koncert populární skupiny, na kterou žárlí - v dobrém slova smyslu i Ivan Mládek - Děda mládek illegal band

17:30 V Krupské ulici probíhá kadeřnická show i prezentace klobouků. Ve 21:30 vystoupí Ohnivý mužík

17:08 V Šanovském parku se po celou sobotu vaří maďarské speciality, budou se vařit i v neděli!!!

16:54 Na náměstí Svobody je Adrenalin zóna - biketrial (nejlepší jezdic ČR, Evropy a světa), k vidění je i turnaj ve streetballu a skákací boty

16:42 Ve stínu je 25 stupňů. Čtenářka Teplického deníku na Facebooku (STAŇTE SE FANOUŠKEM TD ZDE) Hana Bulíková se s úsměvem ptá: Kdo objednal takhle hezké počasí?"

16:39 Na Zámeckém náměstí probíhají celý den ŘEMESLNÉ TRHY, podívat se můžete i z věže kostela sv. Jana Křtitele

16:30 Za půlhodiny začne na scéně U PTAČÍCH SCHODŮ slet bubeníků!

16:20 Vedle podií nabízí organizátoři akce i velké obrazovky s videoprojekcí, na který se v době zvukové zkoušky pustí LIVE přenos z ostatních scén!!! Vychytávka, která Vám ušetří čas a síly!

16:13 Echt! kapela co umí a co je slyšet do 17:00 na scéně za Domem kultury

16:02 Scéna Mušle žije soubory z Maďarska, od 17:00 vystoupí Pichlovanka

15:45 Studenti Gymnázia Teplice mají v objektu svoji scénu, hrají tam školní kapely. Na produkci se chodí dívat i návštěvnicí "klasické" Lázeňské.

15:25 Zpívá zpěvačka Jana Kratochvílová a Illuminatica - rock mimo jakýkoliv formát. Extravagantní zpěvačka je v černém, přes obličej má síťku. Jestli je to proti mouchám se nám nepodařilo zjistit:-)

15:00 Vystoupení kapely Aifare bylo výborné. Zahráli i hit Sorry Baby. Škoda, že lidé moc netancovali, všiml si student Jan Veselý, který přijel vlakem ČD z krajské metropole Ústí nad Labem.

14:30 V prostoru na Šárkou (Ptačích schody) jsou Slavnosti plzeňského piva

14:05 Na scéně hrají za Domem Kultury hrají Ramm stein! CZ, lidem se libí

V programu by si měl vybrat každý, říká ředitel DK Přemysl Šoba

Program oslav stojí přibližně tři milióny korun a na jeho zaplacení se podílí město, lázně a sponzoři. Je určen nejen návštěvníkům, ale především občanům města. "Ti si užijí rozptýlení a setkání se zajímavými osobnostmi, ale mají také příležitost být hrdí na krásné lázeňské město, ve kterém žijí," komentuje starosta města Jaroslav Kubera.

Veškeré kulturní dění je soustředěno prakticky do lázeňské části města. "Program jsme koncipovali tak, aby si v něm vybral každý, všechny věkové skupiny i zájmové skupiny návštěvníků," říká Přemysl Šoba, ředitel Domu kultury Teplice, které je už poněkolikáté organizátorem slavností. Ty jsou letos dvoudenní – sobota a neděle.
"Při přípravě programu jsme mohli využít zkušeností získaných v předešlých letech," podotýká ředitel domu kultury. "Kromě již několik let zaběhnutého scénáře hledáme vždy něco pro oživení.“

K tradičním každoročním otázkám patří návštěvnost. "S počítáním lidí, které se nám podaří vždy nalákat, je to velmi problematické. Na oslavy se totiž neplatí vstupné, takže můžeme proto jen počet návštěvníků odhadovat. Ale jde to do desetitisíců. Podle mého názoru počet návštěvníků kulminoval před čtyřmi lety a od té doby je přibližně stejný. Naší snahou je návštěvníky "rozprostřít" v čase i prostoru.“ uvádí Přemysl Šoba.
O tom, jak se pořadatelům povedlo splnit cíl – pobavit návštěvníky, se mohou všichni dnes a zítra v Teplicích přesvědčit na vlastní oči. Kromě dění na hlavních hudebních scénách je připraven bohatý doprovodný program. Ten se přesně dozvíte například také v této zvláštní příloze Teplického deníku, kterou právě držíte v ruce a v místech dění slavností ji rozdávají zdarma kameloti.

13:00 Hostesky Deníku rozdávají speciální přílohu k Lázeňské (rozdávat budou i zítra), celkem je připraveno 5000 výtisků!!!! V příloze jsou rozhovory například s UDG, s tvůrcem ohňostroje ČTĚTE ZDE i praktické rady, kde jsou WC, zdravotnicí atd. Samozřejmostí je mapka scén a kompletní program na oba dva dny akce!!!!

12:59 Na náměstí Svobody teče pivo proudem, velký pivní stan zde má například Gambrinus. Hudba hraje, vystupují kapely z programu tedy: 1202 Station, ve 13:15 uslyšíte skupinu Pontiac

12:45 Stánku je tradičně hodně, výběr pochutin je pestrý: klobásy, palačinky, topinky dělané na klasických kamnech, trdla, cukrová vata a mnoho dalších.

12:15 Všechny atrakce pro děti jsou přístupné, někde se musí čekat. Kolotoče na parkovišti u Pošty vyhrávají a baví desítky dětí.

11:25 Biskup Jan Baxnat pokřtil prameny. Primátor popřál všech návštěvníkům příjemnou zábavu. "Počasí vyšlo dle objednávky. Je krásně. Věřím, že i Lázeňská bude krásná," dodal primátor a senátor Kubera.

11:00 Asi nejzajímavější ze sobotního dopoledne bude tradiční zahájení. To začne v 11 hodin kostýmovým průvodem ke svěcení pramenů, to se uskuteční u Kolostůjovy kašny. Projev bude mít primátor města Teplice Jaroslav Kubera.

10:25 Zámecké náměstí – řemeslný trh, dobové tržiště s ukázkami starých dovedností a řemsel

DOPRAVNÍ OMEZENÍ, POSILY AUTOBUSOVÉ A VLAKOVÉ ČTĚTE ZDE!!!

10:00 V Krupské ulici budou hrát hudebníci etno. Ve stejná čas, ale v prostoru za Zahradním domem začne Teplická hodinovka v jízdě na invalidním vozíku

9:30 Na náměstí Svobody začne hrát Big sound orchestra. Podívejte se jak se v pátek stavělo podium ZDE

POZOR, POLICIE VARUJE
Hodné lidí pohromadě může lákat zloděje, pozor na své kapsy

Teplická policie v žádném případě nepomíjí před víkendovou invazí lidí do Teplic. Konají se tradiční oslavy zahájení lázeňské sezony, což představuje desetitisíce návštěvníků v centru města. K tomu je také určená tato příloha Deníku a právě zde je místo pro některé rady, jak nebýt okraden. I když zkušenosti policie z minulých let říkají, že probíhají slavnosti v poklidu.
I přesto pozor: Problémy mohou způsobit kapsáři, kteří se budou pohybovat nepozorovaně v davu.

„Policie proto nabádá návštěvníky, aby si dávali pozor na své osobní věci. Nenosili peněženky v zadních kapsách u kalhot a nenechávali svá vozidla naložená viditelně cennými věcmi,“ říká Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.
Oslavy probíhají na více místech najednou a lidé budou mezi nimi po celé dva dny pendlovat. Policie na to je připravena.

„I když z minulosti víme, že k žádným vážnějším incidentům nedochází. Přesto zaujmeme potřebné opatření. Mezi lidmi budou jak uniformovaní lidé, tak policisté v civilu,“ doplnila mluvčí, která je zároveň preventistkou teplické policie, takže chodí na různé přednášky, kde seznamuje veřejnost různých věkových skupin s preventivními opatřeními.
Při oslavách může také zkolabovat doprava. Návštěvníci by se proto měli řídit pokyny pořadatelů a využít odstavných ploch.

9:00 Začínají Velké porcelánové trhy, pořádá Český porcelán Dubí – dětský koutek, tombola – vše na kolonádě DK Teplice

8:30 Od devíti odstartoval program na kolonádě DK Teplice – vystupují dechovka MOSTEČANKA a soubor mažoretek KAMELKY.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE

KOMPLETNÍ PROGRAM LÁZEŇSKÉ ČTĚTE ZDE

ČLÁNKY, FOTO PŘIPRAVUJE A UVEŘEJŇUJE TÝM TEPLICKÉHO DENÍKU, VŠE PODSTATNÉ BUDE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ TD!!! DĚKUJEME Z PŘÍZEŇ