Jak Deník informoval předseda soudu Roman Dobeš, muž od soudu odešel s podmíněným půlročním trestem s dvouletým odkladem.
Předseda soudu Roman Dobeš ČTK řekl, že muži soud zabavil i některé věci – triko, opasek, čepici s kšiltem nebo odznak se zakázanými nacistickými symboly. Na těle měl muž vytetovanou i říšskou orlici. Za tyto věci ale podle Dobeše muže soud potrestat nemohl. Během akce je totiž měl zakryté.

V ulicích Krupky demonstrovali v sobotu příznivci krajní pravice. Chtěli prý upozornit na incident, který se odehrál před necelým rokem, kdy dva mladí Romové brutálně zbili a zneužili dvanáctiletého chlapce. Soud jednoho z útočníků poslal na deset let do vězení, odvolací soud mu ale trest snížil na polovinu.
U vstupu na sídliště Maršov, kde žije početná skupina Romů, se davu postavila do cesty skupina více než stovky Romů, levicových radikálů a kněží pronášejících modlitby, kteří odmítli poslechnout policejní výzvy a blokovali cestu.
Po několika desítkách minut napjatého čekání policejní jednotky dav rozehnaly. Akce se zúčastnilo 700 policistů.

Podle Miroslava Brože, mluvčího iniciativy V Ústí neonacisty nechceme, která protiakci organizovala, nyní organizátoři chystají proti policii řadu právních kroků včetně ústavní stížnosti a správní žaloby. Podle něho není možné, aby v demokratickém státě policie rozháněla modlící se lidi. Policejní zásah odsoudil i předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml. (re, čtk)