Ta bude vybavena nejen veškerou potřebnou technikou, ale také třeba sociálním zařízením a příslušenstvím na „uvaření“ něčeho rychlého.

Strážníci, kteří budou v mobilní služebně sloužit, by tak měli mít maximální komfort. Ještě aby ne, když strážnická služebna na kolečkách bude umístěna podle potřeby v různých problematických lokalitách města.

Je velkou výhodou, že s autem, ve kterém bude služebna sídlit, je možné se přemisťovat podle potřeby. V místě, kde budou nějaké problémy, setrvá auto do té doby, než problémy ustoupí.

Jak vysvětlil Marcel Špička, ředitel bílinských strážníků, mobilní služebna se v současnosti vybavuje potřebným zařízením. Vzhledem k tomu, že existuje několik dodavatelů, chvíli potrvá, než bude auto připraveno k provozu.

„Věřím, že v září by auto již mohlo vyjet,“ říká Špička. V úplných začátcích neměly sbory městských strážníků ani příliš pravomocí ani techniku.

To se však velmi změnilo. Městské policie jsou nyní v mnohých městech vybavené nejmodernějšími technickými přístroji, disponují rozsáhlými kamerovými systémy, vysílačkami s GPS, přístroji na měření alkoholu v dechu a podobně.

V Bílině také nedávno přemýšleli o pořízení vozítek segway.