Smogovou situaci vyhlásili v Ústeckém kraji ve středu nad ránem. Na Mostecku, v Litoměřicích a Děčíně dnes ráno čtyřiadvaceti­hodinové koncentrace polétavého prachu stále dvojnásobně překračují povolených 50 mikrogramů na metr krychlový. V noci se hodinové koncentrace dostaly na Mostecku dokonce nad 200 mikrogramů na metr krychlový. Nadlimitní jsou hodnoty i na dalších místech kraje.

Lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečními nemocemi, senioři či děti by se proto měli venku vyvarovat zvýšené fyzické zátěže. Meteorologové také žádají řidiče, aby pokud možno nevyjížděli, protože výfukové plyny koncentraci prachu a dalších škodlivin výrazně zvyšují.

Hlavní tahy i většina silnic nižších tříd v Ústeckém kraji jsou suché a vymrzlé. Mlha ale snižuje viditelnost na D8, v Krušných horách a Litoměřicku.

Ústecký kraj má za sebou jednu z nejmrazivějších nocí letošní zimy, místy bylo i minus 15 stupňů Celsia, obdobně mrazivá bude i dnešní noc. Podle meteorologů bude přes den v kraji zataženo, na horách jasno. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus pěti až minus osmi stupni Celsia.(čtk)