„Jste zrůda," křikl otec usmrcené Kateřiny K. během čtení obhajoby směrem k obhájci Adama M. Toho k soudnímu líčení doprovázejí  dva muži s naraženýma kšiltovkama v čele a drsným výrazem ve tváři, jako by ho chtěli bránit před případným útočníkem.

U okresního soudu si třiadvacetiletý Adam M. ve středu vyslechl rozsudek. Za to, že havaroval opilý s autem, ve kterém zemřela stejně stará spolujezdkyně Kateřina K., dostal pět let vězení. Soudce Martin Šámal také zakázal mladému Ústečanovi pět let řídit motorová vozidla.

„Řidič porušil vše, co mohl, jel opilý, pod vlivem drog a ještě překročil dvojnásobně povolenou rychlost," odůvodnil výši trestu soudce Šámal.

Obhájce Adama i právník rodiny mrtvé Kateřiny si nechali lhůtu na odvolání. „Řekl jsem, že přijmu trest za své jednání. Nechali jsme si s obhájcem lhůtu na rozmyšlenou. To je vše, co k tomu můžu říci," řekl odsouzený Adam.

„Nejhorší na tom je, že Kačku nám žádný trest nevrátí," nechala se slyšet maminka Kateřiny.

Oba rodiče Kateřiny také požadují po Adamovi vysoký peněžitý trest.

Před samotným hlavním líčení obhájce Adama předložil soudci několik nových skutečností. Jednou z nich byla, že obžalovaný nemá na svém kontě jako řidič žádný trestný bod. V minulosti se na jeho kartě řidiče nacházely pouze dva trestné body, které mu úředníci ze zákona vymazali. Nebylo tak pravdou, že Adamovi zbývaly dva body do vybodování, jak jsme minule informovali.

Líčení včera začalo výslechem dvou svědků. Jedním z nich byla Kateřinina kamarádka, která v osudný den jela v autě Adama.

„Obžalovaný mě vezl do Krásného Března. My jsme s Kačkou seděly obě vzadu. Adam jel rychle, ale strach jsem během jízdy neměla," vypověděla svědkyně.

Nakonec ani další svědek ze strany obžalovaného, který se také osudnou noc bavil ve VŠ baru, také do samotné nehody světlo nevnesl. (soch)