„Na sníh byla sezona slušná, ale návštěvnost jsme očekávali mnohem vyšší,“ vysvětluje Gustav Vlach za provozovatele vleků na Komáří vížce. Na Komárce se podle jeho slov jezdilo zhruba dva měsíce, o víkendech. Bohužel návštěvnost byla ve srovnání s podobně „sněhovými“ sezonami prý byla o polovinu nižší. Proč lidé nechodili lyžovat, když bylo sněhu dost, si Vlach nedokáže odůvodnit. O investicích na příští sezonu musí rozhodnou město Krupka.

Podobně to vidí i Jiří Zmítko, ředitel Sport Centra Bouřňák. Sezona byla dlouhá, sněhu dost, ale návštěvnost mohla být mnohem vyšší. Vleky na Bouřňáku jely od 29.11. 2008 až do 29.3. 3009. Akorát od 1. 12. do 6.12. byla mezera. Díky ostatku sněhu v kombinaci s moderní rolbou vznikly na Bouřňáku opravdu skvělé lyžařské podmínky. Bohužel lidí nechodilo tolik, jak se očekávalo. Obzvlášť špatná byla návštěvnost v březnu. Ani Zmítko si nedokáže vysvětlit, jaktože takové lyžařské podmínky nepřilákaly víc lidí. Že by to bylo kvůli časté mlze? Sport Centru se podařilo vydělat alespoň na „smáznutí“ ztráty a dluhů z minulých mizerných sezon. Na novou sezonu by měla podle Zmítka na Bouřňáku konečně přibýt vlastní moderní rolba.

V Oseku se letošní sezona příliš nevydařila. Jak vysvětlil provozovatel vleku Jiří Černý, co do sněhu to bylo zhruba stejné jako vloni. Ovšem lidí chodilo méně. Nepodařilo se tak získat zpět náklady na vysněžování.