Parkování je zajištěno v Mikulově a na příjezdové cestě k Bouřňáku, kde byla vybudována odstavná plocha. V sobotu bude na Slalomáku a Hrobské i večerní lyžování a to od 18:00 do 21:00 hodin. „Pokud nám to budou umožňovat sněhové podmínky, bude se večerní lyžování konat vždy ve středu a v sobotu," řekl Petr Ocásek za SC Bouřňák.

Přes 30 centimetrů sněhu má i Komáří vížka. Vleky se tam rozjedou v sobotu a pojedou i v neděli. "Svahy se budou v pátečních odpoledních hodinách strojově upravovat stejně tak i příjezdová komunikace včetně parkoviště," píší na webu Skiareálu Komáří vížka.

Běžkaři mají na horách též dobré podmínky. Tratě by měly být upraveny - minimálně v úseku Krušnohorský dvůr na Cínovci - Vitiška - Komáří vížka, kde se o ně starají provozovatelé hotelu Krušnohorský dvůr.  "Máme upraveno. V dobré kondici jsou i tratě v Německu. K využití bude i dvoukilometrový okruh, který jsme postavili kvůli dětské olympiádě na našem golfovém hřišti," řekl Ondřej Bula z hotelu Krušnohorský dvůr.

------------------

Jak je to jinde?

Skiareály v Ústeckém kraji nabízejí velmi dobré podmínky k lyžování. Pomohl přírodní sníh, mrazy navíc umožňují nadále zasněžovat. Na sjezdovkách leží až 60 centimetrů prachového nebo technického sněhu. "Podmínky jsou optimální, na začátek ledna nebývale pěkné," uvedl za skiareál Zadní Telnice na Ústecku Jindřich Holinger. Ve středisku jsou otevřené všechny sjezdovky s výjimkou Slalomáku. "Dnes jsme ho začali zasněžovat," dodal. Předpokládá, že černou sjezdovku se podaří otevřít příští týden.
Všechny vleky mají v provozu v areálu Bouřňák nad Teplicemi. "Podmínky jsou ideální," uvedl za areál Petr Ocásek. Na sjezdovkách leží od 40 do 50 centimetrů sněhu.
V Klínech na Mostecku mají zatím otevřené tři čtvrtiny areálu. "Dosněžujeme dvě sjezdovky. Jednu - Pařezovku na víkend určitě otevřeme. U Slalomáku zatím nevíme," uvedl za areál Josef Dlouhý.
V Ústeckém kraji se dá lyžovat i v níže položených střediscích. Kompletně otevřený je Český Jiřetín, v provozu je také areál v Horním Podluží na Děčínsku.
Velmi dobré podmínky mají také běžkaři, k dispozici mají desítky kilometrů. Upravené trasy mají například v Klínech na Mostecku. "Je na nich 30 centimetrů sněhu. Stopy jsme upravovali v úterý a znovu je upravíme před víkendem," uvedl Dlouhý.