V souvislosti diskutování na téma údržby a současného stavu komunikací si postěžoval starosta Bystřan Ivan Vinický, že vzhledem k opravám mostů na E55 jsou zatěžovány a v důsledku toho ničeny okolní komunikace, kudy řidiči opravovaná místa objíždějí s cílem ušetřit čas čekání na semaforech. "Stěžují si v Úpořinách, kde už mají poničenu komunikace," zmínil starosta Bystřan.

Jaroslav Kubera, primátor Teplic, v této souvislosti uvedl, že jde také o to, jak jsou opravovaná místa zajištěna. Například na mostě je zákazová značka pro odbočení z E55, ale řidiči to nerespektují. "Mělo by to být jasně zataraseno," řekl Kubera. "Co je zakázané, ale zároveň umožněno," řidiči neberou.

Na stav komunikcí si postěžoval například také starosta Rtyně nad Bílinou, který uvedl, že právě přes jeho obec a také třeba Žalany si zkracují cestu motoristé, kteří nechtějí od Bořislavi na kruhák v Bystřanech a pak se vracet přivaděčem k dálnici na Ústí a opačně. A týká se také kamionů.

Jaroslav Tačner ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje v této souvislosti uvedl, že právě silnici ze Rtyně do Žalan je v plánu pro pokládku nového asfaltu.

Hovořilo se také o objížďce, která bude v Teplicích z důvodu rekonstrukce železničního mostu v Riegrově ulici. Jaroslav Kubera, primátor Teplic, konstatoval, že vše je ještě v jednání. Cílem města je, aby byla vozidla rozplynuta po více komunikacích a ne pouze jedním směrem. Dochází opět k velkému zatížení silnic. A největším problém mají být opět kamiony. Ty by měly být směřovány na dálnici.

Další informace z jednání budou v pátek v tistěné podobě teplického deníku.