Problémy byly se sjízdností silnice z Lovosic do Teplic u obce Bořislav, kde silnici blokovali uvízlé kamiony a silnice tak byla neprůjezdná.

Největší radost z napadaného sněhu a kalamitního stavu na silnicích měli nejspíše školáci, kteří se v lepším případě dostali do školy pozdě a v horším zůstali po dohodě s rodiči raději doma.

Řidičům v regionu komplikovalo dopravu místy husté sněžení i v dopoledních hodinách. Na některých místech napadlo přes noc až dvacet centimetrů sněhu. Hlavní tahy v regionu byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností.

Došlo také k několika dopravním nehodám. Hned ráno to bylo v Bystřanech, kde se srazila tři vozidla. K nehodě došlo také například na kruháku v Trnovanech, kde se střetlo osobní auto s dodávkou.

Policie v takovýchto situacích varuje: „Kdo nemusí, neměl by ani na sníh vyjíždět. Je potřeba dodržovat dostatečné bezpečné vzdálenosti, aby nedocházelo ke strkačkám na silnici a obecně jezdit velmi opatrně,“ nabádá Ilona Novotná, mluvčí teplické policie, která působí rovněž jako preventistka.

Problémy měl v ranních hodinách také dopravce, který v Teplicích a přilehlých obcích zajišťuje MHD a příměstskou dopravu. „Největší problémy měla vozidla samozřejmě v kopcích, například na Sometu, ve Střelné, Přítkově a nebo také v Českém středohoří, kam zajíždíme. Nedobrá situace byla také v Novosedlicích u odbočky na Proboštov,“ uvedl včera Miloš Gaisler ze společnosti Veolia Transport Teplice. Dopoledne se pak zpoždění podařilo postupně dohnat.

Cestující by si také měli uvědomit, že řidič je odpovědný za všechny lidi ve vozidle, a pokud se mu jeví silnice před ním jako naprosto nesjízdná, tak raději nejede.

Co dělá vrásky na čele motoristům, tak přináší úsměv provozovatelům zimních středisek. Ti si mohou mnout ruce pokaždé, když napadne další centimetr.