Rovněž krátkodobá prognóza meteorologů je příznivá: „Soudím, že do konce týdne sníh na horách rozhodně neroztaje. Ale jak bude vypadat letošní zima celkově, to si netroufám předpovědět,“ nechal se slyšet Martin Novák z Hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem.

Sport Centrum Bouřňák odstartuje oficiální lyžařskou sezonu v sobotu 17. listopadu. Ředitel Jiří Zmitko v těchto dnech neví, kam má skočit dřív. „Doufáme, že se nám podaří upravit stopy v rozsahu, jaký nám umožní počasí,“ tvrdil ve čtvrtek krátce po poledni. To bylo na Bouřňáku 70 cm sněhu a foukal silný vítr. „Sněhu je moc a pořád padá. Nelze to rolbou kvalitně upravit, děláme co můžeme.“
V sobotu budou spuštěny vleky jak z Mikulova, tak na Hrobské sjezdovce. Podle Zmítka, k protažené běžkařské 5 km dlouhé trati okolo stadionu přibudou všechny další a snad i kus magistrály. V rámci o.s. Bílá stopa se na její úpravě bude podílet Sport Centrum Bouřňák s partnery na německé straně hor. „Spojíme se s Dlouhou loukou, kam jsme v pondělí 12. listopadu dovezli rolbu z Německa. Když se nic nepokazí, pojedou Němci své a my také. Pokud nebude nerozumě foukat,“ dodává Zmítko s úsměvem.
Marcela Slavišová z kanceláře Sport Centra Bouřňák v Teplicích potvrzuje velký zájem o permanentky. „Dveře se tu od minulého týdne netrhnou.“ Do konce listopadu mají lyžaři šanci získat celoroční permanentku za 3 tisíce korun a výměnou za loňskou dokonce za poloviční cenu. „Je to kompenzace za loňskou mizernou zimu,“ potvrzuje Slavišová.
Kdo má z nástupu bílé zimy menší radost, je Jiří Černý z Lyžařského klubu Osek. Tomu je spíše do pláče. Přes listopadovou bílou nadílku, kdy bude zprovozněn vlek na Dlouhé louce, je v této chvíli ve hvězdách. Na vině jsou zloději, kteří ukradli nejen speciální napájecí kabely ze sněhového děla. „Na jaře jsme koupili nové dělo, teď je nám k ničemu. Také stará děla jsou očesaná kompletně. Zloději vystříhali i signalizační kabely a ukradli halogeny. Jen v materiálu je to škoda za 41 tisíc. Abychom to dali do původního stavu, potřebovali bychom 100 tisíc a peníze nejsou,“ zlobí se Černý.
Podle vlastních slov, je mu doslova do breku. Pokud se o víkendu podaří vlek zprovoznit, pak jenom provizorně, aby bylo možno zjistit škody na signalizační soustavě.

Také na Komáří vížce je sněhu dost, ale i tady si lyžaři budou muset ještě týden počkat. „Upravujeme trať, doděláváme poslední kontroly vleku, takže ho pustíme až příští sobotu a neděli,“ potvrzuje Gustav Vlach z TJ Krupka.