Soud vyhověl pouze návrhům na anulování volebních výsledků v Chomutově a Bílině na Teplicku, kde prohlásil hlasování za neplatné kvůli kupčení s hlasy.

"Původně jsem si myslel, že stížnost pramení z neznalosti volebního zákona, ale její autor chtěl spíše dočasně paralyzovat chod obce," řekl ČTK dosavadní starosta Háje u Duchcova Karel Drašner (STAN), jehož hnutí volby vyhrálo, když v devítičlenném zastupitelstvu získalo pět mandátů. Autor podnětu neúspěšně kandidoval za ČSSD, která získala jediný mandát. Zbývající tři místa v zastupitelstvu obsadilo Sdružení nestraníků.

Krajský soud vyhověl pouze podnětům z Chomutova a Bíliny na Teplicku, kde se podle jeho názoru kupčilo s hlasy. Na chomutovském sídlišti Písečná před diskotékou Roxy měli lidé první den voleb 10. října dostávat občerstvení, pak vyplněný hlasovací lístek a nakonec je místní ochranka odvážela auty. Cena za hlas prý byla 200 či 400 korun. Navrhovatelé předložili soudu 79 zcela shodně vyplněných hlasovacích lístků ve prospěch a naopak i neprospěch některých kandidátů ČSSD odevzdaných v 11 ze 40 volebních okrsků. Podle soudu to ovlivnilo zvolení či nezvolení některých sociálně-demokratických kandidátů, ale na celkové rozložení mandátů mezi jednotlivé strany to vliv nemělo. Přesto se bude hlasování opakovat.

Stejně tak v Bílině, kde měli především sociálně slabí voliči dostávat několik set korun a předem vyplněné lístky, na kterých byli zaškrtnutí Bílinští sociální demokraté, což podle soudu ovlivnilo rozložení mandátů mezi jednotlivé politické subjekty.

Soud částečně vyhověl i návrhu ČSSD ohledně voleb v Košťanech na Teplicku. Po přepočítání hlasů přiřkl jeden mandát Volebního sdružení Střelná právě sociální demokracii.

Nové hlasování v Chomutově a Bílině by se podle mluvčího ministerstva vnitra Vladimíra Řepky mohlo uskutečnit v polovině března. Pro opakované hlasování platí stejné lhůty jako pro opakování celých voleb. "Po obdržení rozhodnutí soudu musí ministr vnitra nové volby vyhlásit do 30 dnů. Ze zákona se pak musejí uskutečnit do dalších 90 dnů. První předpokládaný termín, kdy by mohly opakované volby proběhnout i v dalších městech, je 14. březen 2015," řekl už dříve ČTK Řepka.

Padesátiletý muž z Litoměřicka byl za maření přípravy a průběhu voleb a referenda v Lovosicích ve zkráceném řízení dsouzen k devíti měsícům vězení s podmínečným odkladem na 18 měsíců. Podle obžaloby nabízel před volbami třem lidem u lovosické ubytovny pro sociálně slabé odvoz k volební místnosti a 500 korun za hlas pro určité volební uskupení. Z policejního vyšetřování vyplývá, že oslovení lidé nabídku odmítli.

Policie ze stejného trestného činu obvinila i čtyřiadvacetiletého muže z Teplicka. Podle kriminalistů nabízel desítkám osob na litvínovském sídlišti Janov za volbu jisté politické strany 200 korun a pozvání na večerní zábavu s občerstvením zdarma. Hrozí mu trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.