Policie ho podezírá z napadení, které v noci na sobotu skončilo v centru Teplic smrtí devětačtyřicetiletého Roma. Sám obviněný se ale měl podle informací Deníku už přetím bránit útoku romské skupiny.

Soud vyhověl návrhu státního zástupce a obviněného vzal do vazby. Celý případ zůstává v šetření. Policie ani včera neuvedla, co útoku přesně předcházelo, s odkazem na právě probíhající vyšetřování.

I verze, které má Deník k dispozici od lidí, kteří to měli vše vidět, se rozcházejí.

Jak už jsme včera psali. Všemu měla předcházet hádka mezi stánky v Dlouhé ulici. Proč? To se upřesňuje.

Vše vyvrcholilo rvačkou v ulici před radnicí. K tomu se dostal také jednatřicetiletý obviněný muž. Nejprve měl dostat několik ran od skupinky Romů, objevují se informace dokonce o rozbité hlavě, posléze ale pak měl použít nůž na jednoho z útočníků.Výsledkem je pobodaný Rom, který zraněním podlehl. Další poraněné odvezly sanitky do nemocnice k ošetření.

Na vlastní průběh lázeňských oslav neměla tato policií kvalifikovaná vražda v noci z pátku na sobotu vliv. Mezi stánkaři se o tom hovořilo, mezi lidmi se začaly šířit fámy, jak se to stalo a co bude následovat. Policie případ ještě neuzavřela. Byla také nařízena soudní pitva.

O celém tomto případu jsme informovali už v sobotu ráno prostřednictvím webových stránek Teplického deníku.(pem)