V rámci zahájení výstavy Formulí 1 připravilo na sobotu 1. října Olympia centrum v Teplicích setkání s jedním z jezdců F1 s Tomášem Engem nebo s Janem Charouzem v prostorách Olympia centra Teplice. Čeká na vás od 15 hodin autogramiáda, focení a debata o automobilovém sportu.

Po celý den se můžete nominovat do motokárového závodu s jedním z jezdců a vyhrát zajímavé ceny ať už jako vítěz závodu či přihlížející divák.

Zákaznické jízdy s možností nominace do hlavního motokárového závodu budou probíhat na simulátoru F1 v sobotu 1.10. od 10 do 16.50 hodin za symbolický poplatek 50 Kč, který bude věnován sportovnímu sdružení TJ ZP Nola Teplice, jenž tělesně postižené mozkovou obrnou motivuje ke sportu a ukazuje jim (i nám všem), že i s handicapem se dá sportovat, zkrátka žít.

Zazávodit si bude mít možnost i vítěz soutěže Teplického deníku! Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a pak už záleží na štěstí, abychom ze správných odpovědí vylosovali právě vás. Pro dalších dvanáct soutěžících máme připraven dárkový certifikát, se kterým si můžete vyzkoušet jízdu na motokárové trati Wasabi Kart u Olympia centra v Teplicích.

V Obchodním centrum Olympia Teplice si už nyní můžete prohlédnout výstavu sportovních fotografií úspěšných sportovců a paralympioniků TJ ZP Nola Teplice, která se věnuje podpoře a tréninku hendikepovaných sportovců. Součástí výstavy, která je k vidění do konce října, jsou i medaile zlatého paralympionika ze Sydney Romana Musila.

Návštěvníci obchodního centra se v rámci výstavy mohou seznámit s činností TJ ZP Nola Teplice a s jednotlivými sportovními disciplínami. K vidění jsou také trofeje z Paralympiády v Pekingu 2008 a jiných soutěží. TJ ZP Nola totiž vychovává velmi úspěšné sportovce. Například už v roce 2000 měla na Paralympiádě v Sydney devět závodníků ve čtyřech sportech a z posledních olympijských her v Pekingu v roce 2008 si její svěřenci dovezli celkem 9 medailí z atletiky, cyklistiky, lukostřelby a plavání. Jedním z nejúspěšnějších sportovců TJ ZP Nola je Roman Musil, který v Sydney vybojoval pět medailí - tři zlaté a po jedné stříbrné a bronzové. Také ty jsou k vidění na výstavě v obchodním centru Olympia do 30. 10. (re)

Soutěž o motokáry a závod s jezdcem F1

F1 to je síla, energie a tlukot srdce. Sednout si do monopostu a projet se sním je snad snem každého kluka. Deník připravil soutěž o jízdy v „malých formulích“ motokárách na okruh WASABI KART u Olympie.

Soutěžní otázka zní: Co znamená zkratka F1? a) závody formulí b) závody traktorů c) závody koní.
Odpovědi posílejte na Teplický deník Kapelní 4, Teplice, nebo e-mailem na teplicky@denik.cz a to do 28.9. Redakce vylosuje sedm výherců. Šest výherců dostane po dvou voucherech na jízdu na motokáře a jeden dostane možnost si zazávodit s jedním z jezdců F1 Tomášem Engem nebo s Janem Charouzem. Napište celé jméno, adresu a telefon. Předmět emailu: motokáry.