Model Park se nachází v blízkosti rychlostní silnice spojující Ústí nad Labem a Teplice. Po vjezdu do obce Suché, sjedete ještě před první budovou vesnice vpravo na asfaltovou silničku (podél bývalého rodeastadu). Po několika stech metrech je obrat o 180°, po dalších cca 200m odbočíte vpravo na polní cestu, která vás dovede až k letišti. K letišti je vjezd povolen pouze členům klubu, výjimkou pro ostatní občany jsou dny, kdy je na letišti pořádaná akce.

Letiště bylo dobrým objevem

RC Klub byl založen v roce 1999. Svoji činnost původně provozoval na různých letištích, například na letišti ACHZ Užín nebo na ploše letiště „Ultralaitů“. Pak ale přišel zlom.
„Ve spolupráci s RC klubem v Ústí nad Labem se našlo kousek louky u Suché,“ říká Pavel Štern, který byl u zrodu letiště a také aktivně spolupracuje s klubem. Počátky budování letiště jsou z roku 2005.
Plocha má výměru 8 hektarů. Vzletová dráha je obdélník 300 x 150 metrů. „Díky majitelům plochy, kteří jsou zároveň aktivní modeláři, se podařilo v loňském roce vybudovat i asfaltovou vzletovou plochu a rozměrech cca 120 x 20 m,“ uvádí Petr Fukač, předseda RC klubu.
„U zrodu letiště stála také obec Modlany, v jejichž katastru se pozemek nachází,“ upozornil Pavel Štern.

Modelářských akcí bude více

Modelářský letecký den nebyl jedinou akcí, kterou na letišti u Suché pořádal RC klub Ústí nad Labem. Na letišti se uskuteční i mistrovství České republiky v letecké akrobacii rádiem řízených modelů.
Soutěž se bude konat v závěru července.