Dnes budeme soutěžit o dvě knížky s názvem JSI MNOHEM VÍC NEŽ JEN TO, CO MÁŠ!

Jde o první knihu na českém trhu, která učí děti správně myslet o penězích. Zábavnou formou vysvětluje dětem, jaká je skutečná hodnota peněz, a učí je zdravému vztahu k penězům.

Bohatě ilustrovaná kniha pro děti ve věku 4 až 10 let od amerického odborníka Dr. Waynea W. Dyera PhD. učí děti jak správně porozumět rozdílu mezi tím, co za peníze lze koupit a co nikoliv. Vysvětluje pojmy peníze, hojnost, ale také závist nebo štědrost. Ukazuje dětem, jak je důležité realizovat své vlastní sny a jak přitom nakládat s penězi, které si vydělají.

Knihu mohou jako výchovnou pomůcku využít nejen rodiče, ale také učitelé a kdokoliv, kdo pracuje s dětmi. Na konci knihy jsou otázky, s jejichž pomocí si dítě může ověřit, zda správně pochopilo téma knihy. Audio podobu knihy namluvila patronka Dětské motivace herečka Martha Issová..

Řekli o knize

„Velmi se mi líbila kniha Jsi mnohem víc než jen to, co máš! Je moc důležité vysvětlovat dětem, jakou mají peníze ve skutečnosti hodnotu. Můj děda vždycky říkával, že když Pán Bůh chce někoho potrestat, tak mu bere rozum a dává peníze. Já k tomu ještě přidávám, že nejenže mu bere rozum, ale bere mu i srdce. Pro mě je velmi důležité, abych neměl na účtu více peněz, než mám rozumu v hlavě nebo laskavosti ve svém srdci. Laskavost v srdci a rozum v hlavě, toho musí mít člověk vždycky víc než peněz." řekl o knize Zbigniew Czendlik, kněz a duchovní českého olympijského týmu

„S velkým zájmem jsem si přečetla knihu Jsi mnohem víc než jen to, co máš! Velmi oceňuji, že děti vede srozumitelnou cestou k osvojení si zdravého pohledu na finance, hojnost a další příbuzná témata. Zejména v dnešním konzumem řízeném světě je prospěšné dávat knihám, jako je tato, prioritu a prostor," uvedla Mgr. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

O autorovi

Světově uznávaný odborník Dr. Wayne Walter Dyer, PhD., je otec osmi dětí a dědeček pěti vnoučat. Dětství prožil v dětských domovech a pěstounských rodinách. Přesto nebo právě proto celý život píše a hovoří o motivaci.

Napsal více než tři desítky knížek nejen pro děti, ale i pro dospělé.

SOUTĚŽ O KNÍŽKU JSI MNOHEM VÍC NEŽ JEN TO, CO MÁŠ!

Jaká je nejlepší motivace pro vaše dítě? Motivujete ho penězi a povídáte si s ním o nich? Jak řešíte situaci, když Vaše dítě touží po něčem drahém? Jaký je váš názor na kapesné, jeho výši a věk, kdy s ním začít?

Napište nám o tom. Z Vašich odpovědí vybereme dvě nejzajímavější a autory odměníme knížkou.

Na Vaše odpovědi a názory se těšíme do středy 21. listopadu. Posílejte je na adresu redakce Teplický deník, Kapelní 4, Teplice nebo na teplicky@denik.cz, heslo SOUTĚŽ. Nezapomeňte uvést kontakt na Vás včetně telefonu. Za týden budeme soutěžit o další dvě knížky s názvem Nedej se zastavit!