Akce s názvem Speed Marathon proběhne v pátek 19. dubna a je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. „Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté provádět v průběhu celého dne měření rychlosti. Na výběru úseků se nepodílejí jen policisté, ale i samotní občané, kteří vybírají úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne,“ upřesnila policejní mluvčí Hana Rubášová.

S výběrem rizikových úseků, kde budou hlídky měřit rychlost automobilů, tak pomohla i veřejnost. Lidé hlasovali do konce března.

Zde je přehled míst, kde budou policisté měřit rychlost na Teplicku:

Místa měření rychlosti na Teplicku.Místa měření rychlosti na Teplicku.Zdroj: Policie ČR

Kde se bude měřit na Ústecku: Vinařská u ZŠ, Sociální Péče u Masarykovy nemocnice, křižovatka Božtěšické a Na Valech, U Trati, Bělehradská, Železničářská v úseku mezi Penny a nádražím ČD, Svádov - křižovatka Vítězné a Sokolovské, Chabařovice - obec, Přestanov - novostavby, Libouchec - obec

Kde budou policisté v pátek měřit rychlost na Mostecku, hlavní tahy: Most, ul. Žatecká u Čepiroh; I/13 směr CV; I/27 směr Litvínov; Most, I/27, km 29,5, ul. Pražská; Litvínov, ul. PKH u Nanotexu; Most, ul. Moskevská BUS Sever; Most, ul. Česká (restaurace u Lišáka)