Během roku 2023 se spolku podařilo dát druhou šanci více než 9 tunám věcí, a to zejména díky podpoře a účasti veřejnosti. "S cílem posílit tento úspěch a umožnit častější oběh věcí, se spolek rozhodl otevřít vlastní Centrum nevyužitých věcí. Sbírka finančních prostředků, která byla pro tento účel založena, má za cíl podpořit úpravu a vybavení prostoru, který se stane centrem cirkularity a udržitelných aktivit pro obyvatele Teplic a okolí," informovala Irina Gatilova za Swap Teplice.

Na co jsou potřeba peníze:

● Odstranění starého stropu, novou izolaci střechy a protipožární sádrokarton.

● Dorovnání podlahy, novou krytinu ve skladu a přednáškové místnosti.

● Pořízení těsnících vchodových dveří.

● Nákup pracovního nářadí.

● Vnitřní vybavení (kuchyňka, WC, police, a další).

S potěšením oznamujeme, že se dosud podařilo vybrat téměř 10 tisíc korun, avšak stále potřebujeme vaši podporu.

"Jsme vděční za vaši podporu a důvěru, kterou nám projevujete. Vaše příspěvky nám umožní otevřít Centrum nevyužitých věcí, kde budeme moci nadále podporovat oběh věcí, organizovat výměnné festivaly a pomáhat neziskovým organizacím a šířit osvětu v našem okolí i mezi našimi dětmi," říká Michaela Klennerová, vedoucí týmu dobrovolníků a předsedkyně spolku Swap Teplice.

Chcete-li se stát součástí této pozitivní změny a přispět k otevření Centra nevyužitých věcí v Teplicích, přispějte na sbírku finančních prostředků. Informace o sbírce najdete zde.

Pod čarou: Jedno Re-use centrum už v Teplicích funguje. Po hlavičkou města Teplice, provozuje Marius Pedersen. Zřízeno je v rámci sběrného dvora v Úprkově ulici.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TOHLE VÁM MOŽNÁ UNIKLO:

Bohužel to byla další prohra Teplic

Zdroj: Deník/František Bílek

Z utkání FK Teplice, ilustrační fotoZdroj: Deník/František Bílek

Více k tomu máme zde: Hradec vyhrál vinou chyby veterána Grigara. V Teplicích smutnil i zpěvák Neckář