I tak lze číst výstup z jednání u kulatého stolu mezi všemi zainteresovanými, tedy mezi zástupci: Lesů České republiky, s.p., města Oseka, Horské služby, Krušnohorské bílé stopy, Správy a údržby silnic.

„Jednání bylo konstruktivní a přineslo dohodu o vzájemném informování se,“ řekl Jiří Černý z úpravy běžkařských stop Osek.
V praxi to znamená, že lesníci dají správcům tratí echo, kdy a kudy pojedou a oni v tom inkriminovaném místě nebudou upravovat stopu. Ušetří čas i peníze.

BĚŽKAŘI ZUŘÍ, AUTA JIM NIČÍ STOPY ČTĚTE ZDE I FOTO

„V současné době probíhá těžba na podmáčených stanovištích v oblastech, kde se nacházejí upravované stopy pro běžkaře. Tuto těžbu lze provádět pouze v období, kdy je půda promrzlá a těžební technika a personál se na daná stanoviště dostanou,“ řekl Radek Braum, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR Teplice a dodává: „Budeme v dostatečném časovém předstihu informovat zástupce Krušnohorské bílé stopy o termínech těžby.“

Dohodě předcházela ostrá výměna názorů. Běžkaři dali k dispozici Teplickému deníku fotky velkých terénních vozů ničících běžkařské tratě. Po uveřejnění se Lesy ČR ohradily, že vozy jsou sice „zelené“, ale nejsou Lesů, ale myslivců.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.