Sportovní kluby měli poprvé příležitost sejít se na jednom místě a prezentovat veřejnosti sportovní odvětví, kterému se věnují. „Načasovali jsme festival na začátek školního roku, kdy se dělají nábory dětí a dali jsme prostor klubům, aby mohly nechat zájemce si daný sport vyzkoušet přímo na místě, zjistit co obnáší a zeptat se na všechno, co je zajímá," řekl nám Jiří Balej. Rodiče měli možnost od odborníků a trenérů zjistit všechny podrobnosti o sportu, kterému se chce jejich dítě věnovat, informace o tom jak náročné a časté jsou tréninky nebo jaké příspěvky klubu by měli platit.

Jak si vybrat?

Smyslem festivalu Sporťáček je pomoci dětem nalézt sportovní odvětví a klub, kde budou moci rozvíjet svůj talent. A jaké sportovní odvětví si mohli děti u Olympie vyzkoušet? „ Tanec tu prezentuje teplický klub Styl Dance, je tu florbal, badminton, basket, bojové umění kraf maga nebo longboard, tedy jízda na prkénku, které na první pohled vypadá jako skateboard, ale liší se v detailech, jako je délka nebo kolečka," představil, co všechno je možné si vyzkoušet Jiří Balej. On sám zde zájemcům vysvětloval, co všechno si mohou představit, když si chtějí vylepšit svoji fyzickou kondici a být přitom v přírodě, pod pojmem bootcamps.

„Někteří využili prezentace a uspořádali rovnou turnaj, jako malí baskeťáci před Olympií nebo šermíři, kteří jsou uvnitř areálu. Je tu taneční klub Viva jump, z paralympijských sportů lukostřelba, bocca a cyklotrial a odpoledne by měl DDM představit některé ze svých sportovních kroužků jako atletiku, florbal, sebeobranu a karate," rozloučil se s námi Jiří Balej.

Zahřál je tanec

„Zima nám není, tanec nás zahřeje dostatečně," smála se Veronika Štefková ze Styl Dance Teplice. „Je to fajn, před chvilkou jsme tu byli úplně v obležení malých dětí," řekla nám. Také její kolega a trenér latinsko-amerických tanců Tomáš Vojíř byl spokojený. „Zájemci si odnesli na padesát letáků, které jsme pro ně měli připravené, tak se budeme těšit, že se s nimi setkáme na tréninku v Domě kultury. V září se koná každoročně nábor nových členů, takže tuto prezentační akci jsme přivítali. Ale pokud někdo nemohl přijít a má o tanec zájem, může přijít v úterý 18. září v 17 hodin do estrádního sálu Domu kultury v Teplicích, kde se dozví vše potřebné," zve Tomáš Vojíř.

„Mně by se líbil basket, vzal jsem si letáček, ale musím se zeptat nejdřív doma mamky, jestli s tím bude souhlasit. Není tu, jsem tady se starším bráchou," svěřil se nám Kuba Jánský, který se zájmem pozoroval co se právě odehrávalo pod basketbalovým košem.

Sporťáček proběhl před týdnem v Praze na branickém areálu Hamr. Tam ovšem v rozměrech hlavního města, děti si mohly na jednom místě vyzkoušet 79 sportovních odvětví.(ot)