„Poskytuje komfortní sportovní zázemí především kolektivním míčovým sportům a to jak sportovním oddílům, tak i školním sportovním klubům,“ řekl Jaroslav Turek, ředitel Sportovní haly Teplice.

To, že je mezi veřejností hodně sportu chtivých potvrzuje fakt, že haly mají v nejlukrativnějších časech (16:00 – 20:00) většinou plno. „Ve všední dny máme v tomto čase obsazeno a to až do dubna. Obdobná situace je o víkendech, kdy se pořádají především turnaje amatérské volejbalové ligy (V.O.S.A.), nebo se hrají mistrovská utkání v basketbalu a futsalu,“ sdělil Turek.

Lidé sportují v zásadě pro zdraví. I když… „Po 35 letech u volejbalu však už nemohu říci, že sportuji pro zdraví,“ říká s úsměvem organizátorka turnajů V.O.S.A. Lada Mádlíková.

Ceny za pronájem hal se liší v závislosti na hodině a dnu v týdnu. Například ve Sportovní hale Teplice si můžete pronajmout 1/3 haly ve všední den od 6:00 do 16:00 na hodinu za 250 korun.

Když někdo navštěvuje halu často, většinou dostane slevu tzv. za věrnost. „Pro stálé zákazníky máme systém množstevních rabatů. Pro školy (AŠSK, gymnázium atd.) máme ještě speciální dopolední ceny. Kompletní ceník máme na našich webových stránkách,“ dodal Jaroslav Turek, ředitel Sportovní haly Teplice.

JE HAL HODNĚ, NEBO MÁLO?

Nezřídka se stává, že haly musí zájemce odmítat se slovy: máme plno. „V současné době máme velké problémy vyhovět dalším požadavků na pronájem haly,“ řekl Turek a přidává příklad z praxe. „Po dohodě musel oddíl šanovských volejbalistek přejít s tréninky i zápasy do nově vybudované tělocvičny při hotelové škole, protože naše hala již nebyla schopna pokrýt jejich požadavky na rozsah hodin a to zejména pro mistrovské zápasy v sobotu a neděli,“ dodal Jaroslav Turek, ředitel Sportovní haly Teplice.

A je hal a tělocvičen na Teplicku dostatek? Organizátorka amatérských volejbalových turnajů V.O.S.A. Lada Mádlíková si myslí, že ano. „Všeobecně pro amatérský sport v zimním období je dostatek sportovišť, přihlédnu-li k možnosti využívání tělocvičen a menších soukromých sportovních hal,“ myslí si Lada Mádlíková.

Pokud si chcete jít se svými kolegy po práci zasportovat do haly máte ještě možnost. Gymnázium Teplice má tělocvičny dvě – jejich obsazenost je na 80 procentech. „Nějaké volné hodiny večer ještě zbývají,“ Alena Hyklová, hospodářka Gymnázia Teplice. Gymnázium nabízí i cvičnou horolezeckou stěnu.

„Na stěně jsou ještě nějaké hodiny volné. Kompletní ceník obou tělocvičen je na našem webu, ceny jsou pevné . Pronajímaje pouze odpoledne, večer a občas o víkendech,“ informovala Hyklová.

V halách se přes týden a o víkendech odehrávají všechny možné sportovní bitvy: futsalové, basketbalové i florbalové. Sportují i handicapovaní. „Mezi zajímavé víkendové turnaje patří i liga tělesně postižených v boccii (obdoba pétanque, pozn. red.),“ pronesl Jaroslav Turek, ředitel Sportovní haly Teplice.