„Myslím, že tahle je třetí. Dalších deset mám za umístění v desítce nejlepších dospělých jednotlivců,“ konstatuje sedmatřicetiletý fotbalista se stále obdivuhodnou výkonností.

„Vážím si těchto ocenění. S přibývajícím věkem moc. Fanoušci na mě nezapomněli a to je nádherný pocit. Jim děkuji za sbírku, kterou z anket Deníku doma mám,“ říká fenomén Stínadel, jehož rekordy budou stěží překonány (nejrychlejší gól na teplickém stadionu, historicky nejvíce odehraných mistrovských zápasů v I. lize, nejvíce nastřílených branek v nejvyšší soutěži v historii FK Teplice, nejvíce sezón v barvách klubu atp.). Spoluhráči si jej občas dobírají dotazem, kdy už bude mít na stadionu svoji sochu.

Verbíř je symbolem klubové věrnosti. Kroutí v barvách jednoho klubu dvacátou sezónu. To se u nás ještě nikomu jinému nepodařilo. Nepomýšlí prý na dostižení světové legendy Sira Stanley Matthewse, který ve 48 letech získal zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy a z vrcholového fotbalu odešel v padesáti letech. Nicméně už se ozývá naděje, že by mohl stihnout zahrát si v jednom mužstvu se synem. Šestnáctiletý Pavel junior se už posunul do B dorostu FK Teplice. Pokud seniorovi vydrží zdraví, nemusí být vize pouhým snem. „Měl jsem v průběhu kariéry štěstí, že si mi vyhýbala zranění,“ uvažuje. Nemá tak docela pravdu. Nejeden obránce by se před lety vynikajícího útočníka rád zbavil. Právě Verbířova rychlost měla lví podíl na tom, že z mnoha zraněním hrozících zákroků soupeřů dokázal uniknout.

Nejlepší sportovec okresu 2009 je ve věku, kdy bývalí prvoligoví kolegové už hrají pouze pro radost mezi veterány. Nicméně nejstarším v Gambrinus lize ještě není. Právě dnes oslaví rovnou čtyřicítku Dalibor Slezák, útočník Bohemians 1905. Stále patří do kádru Klokanů. Druhým nejstarším mužem je brankář pražské Slavie Martin Vaniak (39 let). O dva roky mladší Verbíř nezůstává na soupisce současného lídra tabulka za zásluhy. Už roky konstatujeme, že je klíčovou postavou týmu a jednou z velkých osobností českého fotbalu.

Neúnavnému bojovníkovi plným právem patří další pohár pro Nejlepšího sportovce Teplicka.

VÝSLEDKY KATEGORIÍ:
Jednotlivci dospělí: 1. Pavel Verbíř (FK Teplice), 2. Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Team Teplice), 3. Jan Třešňák (TJ Glaverbel Czech Teplice - zápas), 4. Zdeněk Trnka (Dora Security Power Team Teplice – silový trojboj), 5. Štěpán Vachoušek (FK Teplice), 6. Bedřich Pavka (RMK Krupka), 7. Martin Dlouhý (FC Balticflora Teplice), 8. Petr Sobotka (TJ Glaverbel Czech Teplice - vzpírání ), 9. Robert Novotný (Factor Bike Team Teplice), 10. Jan Anger (TJ Glaverbel Czech Teplice – vzpírání).
Kolektivy dospělí: 1. FK Teplice (Gambrinus liga), 2. TJ Glaverbel Czech – zápas, 3. Factor Bike Team Teplice.
Jednotlivci mládež: 1. Michal Cáchel (Loko Teplice – běžecké lyžování), 2. Patrik Navara (Glaverbel Czech Teplice – vzpírání), 3. Kamila Stránská (ŠK Teplice – šachy).
Kolektivy mládež: 1. FK Teplice starší žáci, 2. RMK Krupka žákyně, 3. Šachový klub Teplice.
Handicapovaný sportovec: 1. Běla Hlaváčková (Nola Teplice – plavání).
Kategorie veterán: Zdeněk Bulan (Glaverbel Czech Teplice – vzpírání).
Kategorie trenér: Mg. Jiří Plíšek (FK Teplice ). (au)

Galavečer

Fotka z příprav

VIDEOROZHOVORY ZDE

Foto z průběhu večera

VŠE O ANKETĚ SPORTOVEC TEPLICKA VE ČTVRTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU!!!!