O vybudování sportovního areálu se v Oseku mluvilo hodně dlouho. Město ale nechtělo neúměrně zatížit svůj rozpočet a snažilo se získat pro projekt za téměř třicet milionů korun, dotaci z fondů Evropské unie. To se letos podařilo.

Už v loňském roce se ale město, coby investor, pustilo do úprav sportovního areálu. Protože parkování u fotbalového hřiště bylo nebezpečné pro chodce i pro účastníky silničního provozu, vybudovalo v ulici Vrbenského novou odstavnou plochu pro třicet aut. Areál má novou bránu, opravenou pokladnu, původně betonový plot zmizel a nahradil ho nový, průhledný plot.

Vlastní práce na budoucím reprezentativním sportovním areálu začaly letos v květnu. Strhávala se zemina, staré hřiště se posunulo o 5 metrů, doplnila se tráva, přibyly rámy se sítí jako zábrany, aby balóny nelétaly ven z hřiště na auta.Z peněz Evropské unie získalo město na nový multifunkční areál dotaci 25 milionů, 5 milionů přidá z rozpočtu

„Úpravy vyjdou na třicet milionů korun. Pět milionů dá město, zbytek bude dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj," uvedla starostka Oseka Lenka Říhová.

„Areál budou využívat prioritně sportovci, školky a školy, ale přístupný bude všem. Chceme, aby byl k dispozici i široké veřejnosti. Přáli bychom si, aby bylo vše hotové už na konci letošního roku, ale bude záležet na počasí. V každém případě musí být areál dokončený v dubnu 2015. To je nejzazší termín. Déle to kvůli dotaci nesmí trvat," dodala starostka s tím, že fotbalisti budou mít kde trénovat i v zimě a že město počítá s tím, že se bude muset rozšířit i údržba areálu.

S jakými sportovišti se v Oseku počítá popsal nad zastavovací studií (viz obr.) Jan Sklepník: „Pro potřeby sportovců, zejména však školáků, je navržen atletický ovál s umělým povrchem, písková doskočiště a vrhačský sektor, hřiště na plážový volejbal a hřiště na badminton. Velké multifunkční hřiště s umělým povrchem by mělo v dopoledních hodinách sloužit školákům a poté veřejnosti. S umělým povrchem se počítá i u hřiště na nohejbal. Změny se dočká i hlavní travnaté hřiště, které je nutné posunout. V plánu je i nové tréninkové hřiště a nové zázemí, které je pro činnost sportovních oddílů nezbytné."