Takže na druhou stranu provozovatelé koupališť v posledních dnech smutní. Milovníci plavání, než aby se vrhli na svá oblíbená koupaliště, dávají přednost krytým bazénům.

Koupaliště v kraji, která už zahájila provoz, zatím hlásí malý zájem návštěvníků a plavčíci vyhlížejí lepší počasí.

Možností je několik

Na Teplicku je k dispozici hned několik koupališť. Pomineme - li rekreační vodní nádrž Barbora v Oldřichově, pak koupání nabídne letos například bazén v Oseku, který je prakticky v areálu kempu. O čistotu vody se stará poměrně nedávno zprovozněná čistička.

S plavkami můžete také do Bíliny. Velkou změnou je zde skutečnost, že v provozu bude letos pouze jedno koupaliště – a to na Kyselce a dále krytý plavecký bazén. Koupaliště je oficiálně otevřeno od 1. června.

Krupka hlásí zavřeno

Bez života letos opět zůstane koupaliště v Krupce. A to z technických a hygienických důvodů. „Aby bylo možné koupaliště zprovoznit pro další roky, je nutné provést rozsáhlou rekonstrukci. Město Krupka tudíž připravuje na projekt revitalizace a rekonstrukce nejen samotného bazénu, ale i přiléhajícího okolí. Shání se potřebné peníze. Za současného stavu nelze bazén napustit.

Koupaliště v Duchcově je také připravené na sezonu. Bazén je natřený, občertsvení připravené…teď jen to počasí. Vstupné zůstává stejné

Hygienici sledují kvalitu vody

Vyhláška Ministerstva zdravotnictví rozlišuje koupaliště ve volné přírodě a umělá. Hygienici také se začátkem sezony začali sledovat kvalitu vody ve vybraných přírodních vodních nádržích. K těm se řadí i dvě místa ke koupání na Teplicku, vodní nádrž Barbora, a koupaliště Křižanov.

Obě koupaliště kontrolou vody prošla bez problémů, voda je zde vhodná ke koupání. V Teplicích jsou pouze kryté bazény. Především pro maminky s malými dětmi je venkovní slunění u Aquacentra, kde je brouzdaliště. Slunit se mohou chodit přes léto i plavci z bazénu.

Obecně platí, že vstup do jakéhokoliv plaveckého areálu je na vlastní nebezpečí. Pokud ale dodržujete provozní řád a přesto se vám přihodí úraz, ať už při plavání nebo na některé z vodních atrakcí, zodpovědnost nese provozovatel areálu, a to například i v případě náhrady škody za poškozené zdraví.

Předpovědi však slibují krásné počasí již od víkendu, horké dny pak od začátku příštího týdne.