„Místo represe jsme zvolili cestu spolupráce a vyplatilo se nám to. Počmárané fasády domů se u nás dnes objevují mnohem méně, než v jiných městech,“ komentoval spolupráci teplický primátor Jaroslav Kubera.
Teplická radnice nabízí sprejerům legální plochy od poloviny devadesátých let. Teplice tehdy byly prvním městem, které se pro tento krok rozhodlo. Zatím to vypadá, že alternativní přístup ke graffiti má úspěch. Podle primátora Jaroslava Kubery nemají Teplice ve srovnání s ostatními městy se sprejery výraznější problémy. „Blbovi se sprejem v ruce, který se rozhodne něco počmárat, v tom stejně nezabráníte. Sankce nefungují, a tak jsme se rozhodli udělat to obráceně,“ říkal tehdy v počátcích spolupráce se sprejery představitel Teplic. A vyplatilo se.
Legální zdi, které tepličtí sprejeři mohou po dohodě s magistrátem využívat, jsou například pod mostem u zimního stadionu, pod viaduktem v ulici Na Hrázi nebo v kopci na Novou ves. Přibylo obří barevné puzzle na betonovou stěnu pod silničním mostem v Alejní ulici. Jediný problém je, že ve městě už není moc zdí, které by byly jako legální plochy vhodné.
Pro sprejery byla zorganizována také sobotní akce, kdy se vyznavači tohoto druhu zábavy sešli u zdí soukromého objektu bývalé diskotéky Palm Beach.
Pořadatelem bylo občanské sdružení Pohip.com Teplice. Jednalo se o již třetí ročník akce nazvané Grafiti Jam 2007. Během dne vznikaly na stěnách bývalé diskotéky nevídané obrazce a malby, a to přímo před zraky diváků.