Na trůn místo loňského vítěze Štěpána Vachouška usedl Admir Ljevaković, srdcař a kapitán „sklářů", které si sympatie fanoušků nezískal v loňském roce jen na hřišti svými skvělými výkony, ale také angažováním se v charitativním projektu nadace Konto Bariéry.

V malém sále Krušnohorského divadla, které je tradičním hostitelem populární ankety, bavili během hodinu a půl dlouhého programu diváky zpěvačka Johana Jeřábková, artistické duo Winicki, líbila se také laserová show. A občas pobavili i samotní sportovci, například když vzpěračce Nikol Kabelkové, čtvrté v pořadí hlavní kategorie, upadla na zem cena, jen co moderátor večera Radek Šilhan sličnou sportovkyni uvedl slovy „má za sebou úspěšný rok!" Kabelková měla štěstí, trofej, která jí bude připomínat skvělý úspěch, se nerozbila.
Smíchem se divadlo otřáslo při Šilhanovo rozhovoru se synem trenéra Jiřího Bláhy, který se stal koučem roku. Roztomilý klučina na vše odpovídal bezelstným NE.

Podruhé byla vyhlášená Cena fair play. Jejími laureáty se stal manželský pár Světla a Jaromír Jiráskovi; dostali ji za celoživotní postoj k sportu a za rozvoj volejbalu v Bílině. Na pódium ale nemohli přijít.

To byla ona pověstná výjimka, která potvrzuje pravidlo, jinak si totiž všichni ocenění své ceny převzali osobně.

Jen Tomáš Pecka, třetí v kategorii „jednotlivci – mládež", po schodech za moderátorem nevyšplhal, bránilo mu v tom zranění kolene, které si kuriózně přihodil cestou na trénink. Cenu tak dostal pod pódiem.

Rozhovor s Admirem Ljevakovićem si můžete přečíst vTýdeníku Směr, ve kterém najdete i výsledky všech kategorií.