„Bylo to jejich rozhodnutí a my ho respektujeme. Nová správní rada centra je tříčlenná a mám pocit, že máme všichni stejný cíl a tím je posunutí areálu zase o kousek dál," řekl ředitel SC Bouřňák Pavel Tetřev.

Zimní středisko, které je hojně využíváno i lyžaři z okolních okresů a také milovníky zimních sportů z Německa, neudělalo přes léto žádnou velkou investici . A ani nemohlo. Podle Tetřeva totiž centrum tíží několika milionové dluhy, které se kupí již několik let. „Problematické pro nás je, že musíme platit za pronájem části pozemků, kde vede sjezdovka. Jde o několik set tisíc korun ročně. Je to obrovská finanční zátěž. Snad se nám to povede nějak vyřešit," dodal Tetřev.

Nový ředitel vyvrátil spekulace o převzetí sport centra společností Snowhill. Ta provozuje několik zimních středisek po celé zemi a chtěla prý převzít i Bouřňák. „Jednání probíhala a nic konkrétních z nich nevzešlo. Vstup Snowhillu do centra letos vylučuji a moc realisticky to nevidím ani příští rok. Faktem je, že nám nabídli určitou pomoc a to ve formě poradenství. Ale v této věci ještě nepadlo jasné ano či ne," sdělil šéf SC Bouřňák. (kos)

Co přichystal Bouřňák na novou sezonu? Jaké budou ceny a bude parkovaní i nadále zdarma? Čtěte v dalších vydáních Deníku. Připravujeme i soutěž o celoroční permici!!!