Taková úrodička. A pak že nerostou. Malý Pepík s taťkou a mamkou vyrazili v neděli po obědě do lesa. Byli zrovna v oblasti Blato u Nové Bystřice, v okolí penzionu LADA, kde občas pobývají. „Chodili jsme po lese tři hodiny a sbírali do tří košíků," uvedl otec malého houbaře. Čištění dalo mnohem více práce než samotné sbírání.

„Před týdnem jsme jeli na dovču do Itálie. V penzionu jsme se zastavili a šli také na houby, které právě začínaly růst. Teď v sobotu jsme se vraceli, na penzionu přespali a po oběde vyrazili na houby. Malý Pepíček byl úplně jako utržený ze řetězu, jen běhal a volal, ať jdu k němu, že to nepobere," vypráví o velkém úlovku houbař z Teplic.

„Už jsme jednou takto houby nasbírali, asi tak před cca 10 lety. Na tomto místě, ještě asi jednou tolik," vzpomíná.

Celá rodina patří k vášnivým houbařům. Včetně malého Pepíka. „Ještě neuměl chodit, tak jsem ho nosil na ramenou a sbírali jsme. V penzionu LADA jsme dost často, protože manželka je majitelka," informuje Bořek Chládek.

Houby po očištění zamrazili a ze zbytku udělali smaženky pro kamarády štamgasty restaurace Aladdin v Teplicích, ke které mají také svoji vazbu. „Kupodivu z celého množství bylo červivých asi tak 5 hub, většinou to bývá naopak," dodal včera Deníku houbař.

Tady v teplickém okrese toho teď moc neroste, takže houbaři vyrážejí do jiných vyhlášených regionů.

I když lidé, kteří mají svá místa, říkají, že třeba na Moldavě jsou i teď žně. Žádnou pěknou fotku ze zdejších luhů a hájů jsme do redakce ale nedostali. Pokud máte zachyceny své úlovky, a nebo se do lesa chystáte, pošlete nám fotky do redakce, rádi je ukážeme ostatním.

Pište nám na mejl: teplicky@denik.cz.