„K roličce jsem se dostala díky Pavlovi (Pavel Chaloupka z České speleologické společnosti, hlavní průvodce ve štole v Mikulově), který prý trval u pana režiséra na tom, že mě tam chce mít, původně jsem tam obsazená nebyla. Tak jsem pak před Vánoci dostala scénář se slovy: „Evi, tady máš scénář, tak študuj." Měla jsem tam asi 4 věty, takže to šlo. (úsměv)

Jaké bylo natáčení s ČT?

Pro běžného člověka je jakékoliv natáčení netradičním a skoro až napínavým zážitkem, pro mě tedy určitě. Všichni ze štábu byli příjemní lidé, působili profesionálně, ale zároveň přátelsky, práce odsýpala. Díl, který se u nás točil, byl věnovaný důlním značkám. Záhadologové Honza s Majdou dostali obrázek jedné naší důlní značky a měli zjistit, co znamená a s čím je spojená (v historii). Pustili se tak do pátrání a hledání té značky, ke které je nakonec zavedla tamější průvodkyně já.

Jak se filmařům v dole líbilo?Eva Berrová před kamerami ČT.

Pobavilo mě, že si kvůli našemu natáčení pořídili tzv. „boty na boty", aby se mohli bez potíží pohybovat v mokrém a studeném prostředí:) Jinak prostředí zvládli, muselo se dávat pozor na techniku, protože podmínky ve štole nejsou vždycky pro takováto zařízení úplně ideální ať jde o teplotu, vlhkost, nebo prostor samotný když se musíte protáhnout sám úzkou chodbou, tak Vás to třeba stojí trochu námahy, ale zvládnete to. Horší je, když v rukách držíte kameru, co stojí tolik, jako třeba funglnové auto:), nesete snůšku kabelů nebo velký reflektor. Věděli, do čeho půjdou, to ano, nenatáčeli v podzemí poprvé. Podařilo se bez větších potíží;-)

Vy se práci ve štole věnujete?

Pro mě je tento důl volnočasovou záležitostí, neživí mě to, moje práce je jinde. Dostala jsem se ke štole v podstatě náhodou, kdy mě kamarád vzal na prohlídku dolu, pak jsme tam byli podruhé, potřetí… a s Pavlem Chaloupkou jsme se pak dali více do řeči a nakonec jsem se stala členem Krušnohorské důlní, o.p.s. a nyní, když čas dovolí, pomáhám s tím, co je potřeba od činností u počítače, přes nějakou drobnou reklamu nebo jako záskok průvodce. Osobně to vnímám spíše víc jako turistickou a zážitkovou věc, než historickou, či geologickou. V báňském oboru vzdělaná nejsem, vystudovala jsem geografii.(kos)