Co děláte v době karantény pro své občany?
Je to soubor opatření například: Byly rozvezeny dezinfekční prostředky na zařízení a pracoviště města, v panelových domech ve vlastnictví města je prováděn 2x týdně úklid společných prostor a výtahů desinfekčními prostředky. Autobus městské dopravy se každý den dezinfikuje. Proběhla distribuce šitých bavlněných roušek – městské policii, výjezdové jednotce Sboru dobrovolných hasičů, praktickým lékařům, dobrovolníkům zajišťujícím nákupy seniorům, seniorům a dalším. Situace kolem nařízeních se neustále vyvíjí a proto se snažíme naše občany informovat skrze mobilní rozhlas, normální rozhlas, webové stránky města, letáky i regionální tisk.

Komu byste chtěl naším prostřednictvím poděkovat?
Velké díky patří všem, kteří se zapojili do šití roušek. Šilo se na gymnáziu, šili i samotní občané, zapojila se i vietnamská komunita. Prostěradla pro šičky poskytla duchcovská nemocnice. Situaci se daří zvládnout i díky nasazení hasičů a strážníků. Zapojila se i Charita Most, která u nás působí. Aktivní jsou i dobrovolníci, kteří pomáhají seniorům s nákupy. Jejich asi 12 a mají kartičku s označením, tak aby bylo zřejmé kdo jsou. Speciálně bych chtěl poděkovat prodavačkám v obchodech, protože ony měly minimálně ze začátku velmi složitou situaci.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Chvilku trvalo než se vše nastavilo. Situace bylo nová pro všechny, takže to leze pochopit. Jak se říká, po bitvě je každý generál.

Nehoda vlaku a železničního bagru u Ledvic.
OBRAZEM: U Ledvic havaroval vlak a železniční bagr