Zatím nerozhodnutý je například starosta Krupky Milan Puchar: „ Dneska vám asi do novin moc řádek nezaberu. Na řádné dovolené za odpočinkem jsem doposud nebyl a ani nevím, kdy a kam pojedu. Pokud pojedu někam za teplem, tak to zřejmě nechám na last minute. Pokud budu u nás, tak potom někam do lesů, kde nebude vidět človíčka a bude tam jen ticho,“ řekl.

Z obecního úřadu v Proboštově dorazila následující odpověď, na otázku, kam na dovolenou: „Na dovolenou se teprve chystáme. Bohužel jsme pracovně natolik vytíženi, že nevylučujeme možnost neuskutečnění dovolené ani do konce letošního roku a výhledově příští rok to také nevypadá moc růžově. Je otázkou zda považujete za dovolenou i prodloužený víkend s přáteli, ať už na chalupě, nebo na některém z českých toků. Z těchto akcí máme zážitků požehnaně.“

Starosta Mikulova v Krušných horách Ota Stehno do redakce napsal, že má již první část dovolené za sebou. „Navštívil jsem s přítelkyní její prarodiče na Českomoravské vrchovině. Druhou část dovolené budeme trávit pod stanem u Baltského moře na ostrově Rujána v Německu.“

Na dovolenou se může trprve těšit například starostka ve Světci. „Dovolenou mám před sebou v srpnu. Chystám se na Šumavu a těším se na slunce, vodu, lesy a houby. A také milé lidi,“ odpověděla Soňa Prachveldová.

Relaxovat bude ještě také například představitelka obce Měrunice. „Letos jsme si dovolenou rozdělili. Už jsme si užili začátkem července s celou rodinou pobyt v Chorvatsku na Istrii. Našeho staršího syna nejvíce zaujal římský amfiteátr v Pule tzv. Aréna, který byl postaven Římany v 1. století n.l. Dále máme v plánu strávit týden v srpnu v Čechách. Určitě nezapomeneme navštívit některé hrady a zámky,“ říká Jitka Nová.

Bez klasické dovolené letos zřejmě zůstane, jak napsala, starostka Bžan Marie Knotková.