Po dobu osmi týdnů se vám bude věnovat výživová poradkyně a majitelka a šéfkuchařka teplické restaurace Zahrada, která se specializuje na zdravou stravu, Lucie Tomášková a cvičitelka Pilates, Vicemiss ČR 2001, Andrea Kloboučková.

Strašák na nemoci? Zdravé jídlo a cvičení!

„Bude se cvičit, zdravě jíst a hlavně pozitivně myslet!," říká Lucie Tomášková. Z přihlášených zájemkyň vybereme dvě soutěžící z okresu Teplice a dvě z okresu Ústí nad Labem. A o víkendu 7. a 8. září začínáme vstupní konzultací. „Potřebuji znát jejich životní režim, koníčky, stravovací návyky a další podstatné věci, abych jim mohla sestavit jídelníčky na míru," říká Lucie Tomášková, která bude mít soutěžící po celou dobu pod dohledem. V průběhu projektu všechny čeká také kurz vaření, kde se naučí připravit si zdravé, chutné a rychlé pokrmy i doma. „Kuchařský workshop proběhne u nás v restauraci Zahrada a naučíme se připravovat konkrétní suroviny jako speciální kulatou rýži, tofu, zeleninu a další pokrmy," upřesňuje Tomášková. „Při exkurzi v teplickém obchodě se zdravou výživou Ječmínek se je naučíme správně vybírat." Lucie se za soutěžícími dokonce přijde podívat i domů: aby viděla, v jakém prostředí žijí a zda dodržují vše, na čem se dohodli.

I Brad Pitt cvičí pilates!

Pevnou ruku nad účastníky projektu bude držet i cvičitelka Pilates Andrea Kloboučková. „S cvičením Pilates začneme už v pondělí 9. září večer. Cvičit budeme dvakrát týdně, což je minimum, které by měli účastníci dodržet. Pokud do toho půjdou na sto procent, první výsledky by se měly dostavit už po deseti lekcích," říká Andrea Kloboučková a dodává, že cvičení Pilates je určené pro všechny, kteří chtějí nejen zeštíhlet, ale především zpevnit postavu a získat správné držení těla. „Pilates vypracovává dlouhé štíhlé svaly na nohou a pažích. Díky správnému cvičení posílíte břišní i hýžďové svaly a hlavně takzvané centrum síly, což znamená břicho a záda. Pilates je určené pro muže i ženy. Například herec Brad Pitt se na roli ve filmu Troja připravoval tak, že cvičil Pilates. A pamatujete si jeho skvěle vypracovaný trup s „buchtičkami" na břichu?" Pilates je vhodný také pro ženy, které se snaží otěhotnět. „Cvičení Pilatesu v kombinaci se změnou stravovacích návyků vám dodá energii a psychickou pohodu. Už se těším na to, jak to spolu zvládneme," dodává stále usměvavá Kloboučková.Lucii Tomáškovou (vlevo) a Andreu Kloboučkovou úsměv neopouští. Na čtyři z vás se už moc těší a právě vybírají ze zdravé kuchařky recepty.

Účastnice projektu se na jeho konci mohou těšit i na péči dvojnásobné vicemistryně v make-upu Vladislavy Krajníkové. Ta je totiž na společné focení profesionálně nalíčí a připraveno je i poradenství v oblasti vizážistky a péče o pleť.

Kdo je Andrea Kloboučková?

• Instruktorka pohybové metody Pilates Level I+II, úroveň MAT I III a Ron Fletcher Towelwork, která se Pilatesu věnuje již devět let.

• Playmate 2003

• Vicemiss ČR 2001

• Maminka dvou dětí a manželka hokejisty Jana Kloboučka

Kdo je Lucie Tomášková?

• Majitelka a šéfkuchařka restaurace Zahrada v Teplicích, která se specializuje na zdravou stravu

• Vystudovala Kushi institut v Amsterodamu pod vedením světové celebrity v oblasti zdravé výživy Adelberta Nelissona

• Osobnost roku Ústeckého kraje 2012 v oblasti Podnikání a management

• Pravidelná účastníce pořadu České televize Sama doma, kde vaří v rámci rubriky „Malé vaření s…"

Kdo bude vítězem?
O vítězi rozhodne hlasování na www. teplickydenik.cz a pomocí hlasovacích kuponů, zveřejněných v Teplickém deníku.

Hlas na webu bude za jeden bod, kupon za 10 bodů. Hlasovat se bude od 21. do 28. listopadu. Vítěze uvidíte 5. 12. 2013.

Jak na to?

Do projektu se můžete přihlásit na adrese budfit@denik.cz.

Uveďte celé jméno, bydliště, foto postavy, foto obličeje zepředu i z profilu, datum narození, telefonní a mailový kontakt a stručný životopis, ve kterém uvedete informace o své osobě, koníčky a motivaci k tomu, co vás vedlo se do projektu ohlásit a proč bychom měli vybrat právě vás. Hlásit se můžete až do 5. září do 12:00 hodin. Čtyřem vybraným zájemcům zavoláme již 6.9.!

CENY VŠECHNY ÚČASTNÍKY PROJEKTU

• Koš s biopotravinami v celkové hodnotě 1000 Kč

• Podzimní/zimní ČUPR bedýnka se zeleninou od lokálních pěstitelů v hodnotě 300 Kč

• 15% sleva na zboží v prodejně zdravé výživy Ječmínek v Teplicích

• Permanentka na cvičení Pilates k certifikované cvičitelce Andree Kloboučkové v hodnotě 500 Kč do studia KAPA v Teplicích a v Ústí nad Labem.

• Nalíčení od dvojnásobné vicemistryně České republiky v make-upu Vladislavy Krajníkové.

Sledujte také web deníku:

www.teplickydenik.cz

Deník vám pomáhá.

CENA PRO CELKOVÉHO VÝHERCE

A VYLOSOVANÉHO SPRÁVNÉHO

TIPUJÍCÍHO

• Rozvoz obědů z restaurace Zahrada na dva týdny v období od 9. 12. do 21. 12. 2013

• Permanentka na cvičení Pilates k certifikované cvičitelce Andree Kloboučkové v hodnotě 1000Kč do studia KAPA v Teplicích

• Podzimní/zimní ČUPR bedýnka se zeleninou od lokálních pěstitelů v hodnotě 300 Kč pro správného tipujícího. Tak hodně štěstí.

ZLATA JÍLKOVÁ