Samotný starosta je přesvědčen, jak také řekl ve středu před veřejností na jednání zastupitelstva, že se proti ničemu neprovinil a že je nyní třeba počkat na konečný verdikt policie. „V dané věci jsem postupoval dle svého nejlepšího svědomí,“ uvedl včera do telefonu při rozhovoru s redakcí Deníku.

Opozice v Košťanech napadla především stavbu tří nových obytných domů s tím, že na základě kontroly, ke které byli pověřeni členové kontrolního výboru, se ukázaly určité nedostatky. A je jich prý několik. Opozice například napadá „podivnou neznalost podloží před vlastní realizací stavby a následnou nutnost pilotů podezřele drahých,“ jak uvádí na svých stránkách www.nasekostany.cz dvojice opozičních zastupitelů David Ryč a Tomáš Sváda (pověřeni kontrolou).
Výsledek jejich kontrolního šetření přednesli na zastupitelstvu, kterému přihlížely na radnici také tři desítky místních obyvatel. Prostor na obhajobu samozřejmě dostal také starosta Voháňka, který přítomným popsal celý průběh stavby od prvopočátku.

Opozice, která stála za svoláním tohoto mimořádného jednání, v důsledku svých zjištění a postupů při získávání materiálů navrhla tři samostatné body k jednání: odvolání starosty, místostarosty a nebo právě kontrolního výboru. V hlasování nakonec došlo k tomu, že na postu místostarosty skončil Boris Morkes. „Byl sestřelený člověk, který z těch lidí, které tam sedí, byl vlastně nejpracovitější,“ komentoval včera Voháňka. Celou věc budeme dál sledovat.