Hasiči v Dubí mají několik kusů techniky. Převážně jde o starší stroje, na kterých se už zub času viditelně projevil. „Tatře 815 je přes dvacet let. Nejlepší roky už má za sebou. Rádi bychom z dotace pořídili dvě úplně nová vozidla. Jedno menší, které se hodí do městského provozu s nádrží na 2000 litrů a je dobré při zásazích v panelových bytech apod.. a druhé větší vozidlo s nádrží na 5000 litrů. Nechali bychom si jenom Tatru 148, která prochází generální opravou. Zbylou starou techniku bychom nabídli k odkupu," sdělil starosta Pípal.

Nová hasičská zbrojnice je již skoro hotova. Výjezd hasičské techniky je do Krušnohorské ulice a bude řízen semafory. Hasičárna je momentálně největší realizovaná investice ve městě. Město na ni získalo dotaci. Celkem hasičárna přijde na 23 milionů korun.Stavba zbrojnice finišuje. Dubí chce získat dotaci na techniku Z této částky je dotace 85 % a 15 % platí město, což činí cca 3,5 milionu korun. „Dokončení celé zbrojnice je v plánu v červnu letošního roku. Následovat budou ještě práce na úpravě terénu, příjezdové cestě. Slavnostní otevření by mělo proběhnout na konci léta," řekl starosta Dubí Petr Pípal. Zbrojnice bude mít čtyři garáže pro vozový park, zázemí pro hasiče a parkoviště pro vozidla atd..

Současná hasičská zbrojnice ve Mstišově neodpovídá požadavkům dubských hasičů, kteří kromě požárů, nehod nebo povodní pomáhají i při kulturně společenských akcích ve městě.

„Zbrojnice ve Mstišově zůstane v majetku města. Hasiči ji budou využívat jako servisní zázemí a pro případné opravy strojů apod., uvedl starosta Pípal. (kos)