Hlučnost zaznamenali v úterý 9. dubna například lidé v Oseku. "Co to bylo, takový hluk," ptala se jedna z místních paní na facebooku. Podobně to bylo třeba v Dubí, nebo na bílinském pokraji s mosteckým okresem. O den později se stíhací hlučné stroje objevily nad Teplicemi. Vždy se jednalo vteřinové přelety. Lidé se ptají proč?

Nejde o žádnou mimořádnou situaci. Ve vojenském újezdu Hradiště (u Klášterce nad Ohří, Ústecký kraj) se koná plánované vojenské cvičení. Pozemní i vzdušné.

Michal Dlouhý (v bílé košili) a Daniel Petráš (ve fialové košili) s obhájci u teplického okresního soudu.
U soudu jsou expolicisté odpovědní za muniční sklad v Bílině, který vybuchl

Letecká činnost je podle informací z webu města Klášterec naplánována ještě na další dva dny v tomto týdnu, stejně jako pak ještě na začátek příštího týdne.

Takto to pro ilustraci vypadá, když startuje hlučná stíhačka na letišti, také to je pěkný rachot:

Zdroj: Petr Procházka

Přehled činnosti během cvičení ve vojenském újezdu Hradiště pro tento měsíc má Klášterec na Ohří rozepsán na obecním webu, a to včetně leteckého nácviku: Vojenský výcvik na Hradišti v dubnu  Další stíhačky by se nad Teplickem měly objevit v rámci cvičných přeletů v týdnu od 15. dubna.

Dříve jsme je tu měli často, v Žatci byla základna

Dříve, před rokem 1989, byl pohyb stíhaček nad Teplickem obvyklý. Byl zde letecký výcvikový koridor a stroje využívaly Krušných hor jako přírodní stěny pro vzdušné proudění. Dnes se na to už zapomnělo, a proto každý neobvyklý delší hluk ve vzduchu vyvolává strach. O to více s ohledem na aktuální dění ve světě.

DALŠÍ ZAJÍMAVOST Z TEPLICKA:

Výhled z balkonu luxusního bytu na Teplice a Krušné hory jako na dlani. Není to zrovna levný byt, přijde to na miliony

Zdroj: Deník/Petr Málek

Více zde: /FOTO, VIDEO/ Podnikatel Třešňák ukázal modelový byt v nových luxusních bytových domech na Nové Vsi v Teplicích