Z Teplicka do včerejších patnácti hodin zatím žádná oficiální stížnost nepřišla. O opakování voleb se mluví v Bílině, kde se mělo kupčit s hlasy a jsou proto prý i důkazy. Řeší to policie.

V Teplicích nebude strana VOLBA PRO! TEPLICE podávat stížnost na neplatnost voleb, i když zjistila v jednom z okrsků po sečtení hlasů administrativní chybu ve svůj neprospěch. Ta bude dle informací z magistrátu ale odstraněna a na vlastní výsledek co do počtu mandátů to nebude mít žádný vliv.

„Podle oficiálních výsledků získala VOLBA PRO! TEPLICE ve volebním okrsku 12 pouhých 27 hlasů, tedy hluboce pod 0,5 %. To je nemožné jak s ohledem na statistiku, tak s ujištěním řady voličů z tohoto okrsku, že volili právě nás. Reálná hodnota se musí pohybovat kolem 1300 hlasů. Celkový výsledek hnutí je tak o několik desetin procentního bodu lepší, nicméně na rozdělení mandátů vliv nemá," uvedl včera lídr strany Jakub Mráček. „V komunikaci s odpovědnými úředníky vyšlo najevo, že jde o administrativní chybu. Vzhledem k nulovému dopadu na mandáty ale přepočet nebo dokonce opakování voleb soudní cestou žádat nebude," dodal ve svém prohlášení. Vyjednávání o koalicích v Teplicích tak probíhají dál. Jasněji má být po víkendu.(pem)