Kam se podívají turisté chtějí-li se ubytovat v Teplicích nebo okolí a prohlédnout si zajímavá místa poblíž? V této době samozřejmě na internet.
Prozkoumali jsme tedy oficiální webové stránky Teplic, okolních měst a obcí a zjišťovali jsme, do jaké míry může být turista informován, pokud by se k nám přijel podívat.
Teplické stránky překvapipě dopadly z našeho průzkumu jako jedny z nejhorších. Oceňujeme sice například odkaz „Pro děti a mládež“, horší však je, že po rozbalení tohoto odkazu se nám zobrazí pouze jeden souvislý text, ve kterém se dozvídáme, že děti jsou naše budoucnost a rodiče by tedy měli spolupracovat na programu pro děti. Ano, vedle textu se nám rozbalí další nabídka kde jsou hřiště, DDM a sportovní organizace, dokonce když se budeme snažit rozbalovat dál, objeví se nám seznam například dětských hřišť. Pokud byste se však chtěli dozvědět něco bližšího, nemáte šanci. Můžete klikat jak dlouho chcete, nic dalšího ze stránek nevydolujete. Totéž se vám stane, když se pokusíte zobrazit informace o nějaké z kulturních památek. Někdy se vám sice náhodou povede vidět i fotku hledaného objektu, ale taky se vám to povést nemusí.

Počkejte si na rok 2004

Stránky jsou velmi nepřehledné, takže bohužel musíme turisty trochu litovat. Jediné co můžeme pochválit, jsou opravdu povedené fotky. Nejvíce se nám ale líbilo, když jsme si opovážlivě troufli podívat se na mapu Teplic. Z obrazovky na nás totiž jen zářil nápis „Požadovaná data budou dostupná 1. 10. 2004.“ Stránky se prý sice předělávají, ale už poněkud dlouho. Nejpopulárnější pro návštěvníky Teplic je asi Botanická zahrada, na jejíž stránku zde najdete i odkaz. Dále je tu Aquacentrum a hvězdárna. Z historických památek je možné jmenovat například zříceniny hradu Doubravka či četné kostely, které jsou zde k vidění.

Krupka je přehledná

Podstatně hezčí jsou stránky města Krupka. Atraktivní design a informace pro turisty mají velmi přehledné. U památek najdete obsáhlou historii, ale i otevírací dobu, vstupné a u jedné či dvou také dopravu. Nejzajímavější na prohlídku je asi štola Starý Martin, která je jedním z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru. Poutní bazilika Panny Marie Sedmibolestné, hrad Krupka a muzeum jsou další z návštěvníky vytížených míst. Všechna tato místa můžete ale vidět najednou, když se nebojíte delších procházek a projdete si Příhraniční naučnou hornickou stezku Krupka.

Duchcov zachraňuje zámek

Krupské památky jste už viděli, ale duchcovské neznáte? Stránky města Duchcov vám nijak extra neporadí. Je tu sice celkem obsáhlý seznam historických objektů, ale jejich historie jako by se někam ztratila. Zbyly z ní jen 3 chudé řádky a nezobrazitelné fotografie. Za prohlídku ale stojí Státní zámek v Duchcově, Děkanský chrám Zvěstování p. Marie, nebo Kaple sv. Barbory, ve které je údajně pochován G. Casanova.
Město Osek na památky moc bohaté není, ale stránky špatné nejsou. Sice velmi stručné, ale zato přehledné. Odkaz klášter vás odkáže na vlastní stránku, kde se o něm dozvíte podrobnosti.
V Bílině můžete vidět zámek, kostel sv. Petra a Pavla a docela pěkné webové stránky se spoustou map.
Z Dubí je nejznámější asi kostel Panny Marie, v Hrobu základy zbořeného protestantského kostela nebo evangelický kostel Vzkříšení a v Košťanech Lovecký zámeček Lobkowiczů, socha sv. Jana Nepomuckého a Rohanův kříž.

Z obcí vedou Bystřany

Zlatý hřeb jsou však stránky obce Bystřany, které na to mají dokonce i důkaz. Jejich stránky totiž vyhrály soutěž Zlatý erb za nejlepší internetové stránky obce.
Jelikož v Bystřanech žádná historická památka není, najdete tu obsáhlé informace o zajímavých památkách z blízkého okolí.