Jisté je, že voliči v Ústeckém kraji si nebudou moci u voleb vybrat bývalého kontroverzního předsedu lidovců Jiřího Čunka. Strana se nakonec rozhodla pro regionální osobnost, kritika poměrů v přidělovaní evropských dotací Leo Steinera. Ten novinářům řekl, že hodlá v podobné kampani pokračovat. Jako heslo si zvolil motto „Politici, chcete moc, přijměte důsledně odpovědnost!".

Strana práv občanů – Zemanovci do voleb nasadí současného ministra zemědělství v demisi Miroslava Tomana.

Třiapadesátiletý Toman z Ústeckého kraje pochází, narodil se v Žatci na Lounsku. Na domácí půdě zahájí dnes volební kampaň a to na dožínkách v Peruci. Toman před nástupem do Rusnokovy vlády byl prezidentem Potravinářské komory ČR, působil také jako člen dozorčí rady Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu.

TOP 09 pak do voleb povede  radní města Louny Michal Kučera. Jeho jméno je již známé několik dní. Krajský tajemník Rostislav Kadlec uvedl, že až teprve ve čtvrtek ale byla na  jednání výkonného výboru definitivně schválena kandidátní listina.

Hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše pak na sever Čech jako lídra nominovalo člena představenstva Svazu chemického průmyslu Richard Brabec. Ten v minulosti pracoval jako ředitel lovosické Lovochemie.

Některé strany již vědí, kolik je bude stát i kampaň. Krajský předseda komunistů Oldřich Bubeníček ČTK řekl, že ji odhaduje na 700 tisíc korun. ¨„Kampaň začala pozvolna začátkem září tím, že jsme objednali nějaké propagační předměty. Nejdeme do žádných billboardů, budeme mít jen klasické plakáty, papírové skládačky, kalendáře, tužky a podobně," uvedl.

Další velké strany ještě přesné sumy neví „V tuto chvíli spolupracujeme na centrální kampani, naši krajskou budeme detailněji ladit příští týden," řekl krajský předseda ČSSD Radek Scherfer.  Podobně je tomu v ODS.  Například lidovci by si podle Steinera měli vystačit se zhruba 350 tisíci.