"Naše tříčlenná hlídka se zaměřila na menší obchody, zejména tzv. „večerky“. Během několikahodinové akce podařilo zkontrolovat a řádně poučit majitele a prodávající většiny těchto obchodů v Teplicích," informoval Deník Pavel Brhlík z Městské policie Teplice.

Majitelé a stejně tak prodejci byli podle strážníka poučeni o tom, že existuje několik kategorií prodejní zábavné pyrotechniky, a především o tom, komu a co lze prodávat. "Současně byli poučeni o tom, že v případě prodeje těchto pyrotechnických výrobků v rozporu se zákonem, se prodejci stávají důvodně podezřelými ze správního deliktu dle zákona o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi. Tomuto poučení všichni oslovení prodejci porozuměli. Značná část jich sdělila, že tyto výrobky ve své nabídce nemá, a tudíž je ani neprodává," uvedl po kontrolách Brhlík.

Strom na náměstí v Bílině.
Víme, kde stojí nejkrásnější vánoční strom Teplicka. Vybrali ho čtenáři

Kontroly mělo strážníkům nařídit vedení města Teplice. "V souvislosti s tím, že se pyrotechnika objevuje u mladistvých vždy kolem Vánoc a pak také na konci roku. Je to z naší strany preventivní krok ke klidu ve městě," podotkl primátor Teplic Jiří Štábl.

I přes preventivní poučení prodejců strážníci o víkendu zaznamenali prohřešek majitele jedné prodejny. Prodal zábavní pyrotechniku v rozporu se zákonem. Případ byl Městskou policií Teplice zaznamenán a oznámen České obchodní inspekci k dalšímu řešení.

Tahle zajímavost vám možná unikla:
Černý kůň? Proboštov! Tohle jsem nečekal ani ve snu, žasne trenér Němec

Zdroj: Deník/František Bílek