Berlingo má již naježděno své a jak vysvětlil ředitel dubských strážníků Tomáš Pykal, auto je více v opravě než ve službě. Využívá se tak nyní například pro hlídkovou službu před nočními kluby, ale co do ježdění po městě již na něj spoleh příliš není. Proto městská policie vznesla požadavek na nové auto a město jí vyhoví. Typově podobného Volkswagenu Caddy by se strážníci měli dočkat již za několik dní. Až auto dorazí, bude potřeba ho ostrojit potřebným vybavením. To se samozřejmě jen přemontuje z původního vozu.

Tomáš Pykal prozradil, že nový služební vůz bude navíc také vybaven kamerou, která bude nahrávat zásahy strážníků. „Už to na jednom autě zkoušíme a nahrává to pěkně. Ať máme tedy zdokumentovanou naši práci,“ říká spokojeně Pykal. Nový služební vůz mají strážníci jistý, mluví se však ještě o jedné specialitě, kterou by se mohla dubská městská policie pyšnit – autem s termovizí. To však zatím jisté není. Jak Pykal vysvětlil, na tento projekt by bylo potřeba sehnat evropské peníze z Cíle 3.

Vzhledem k tomu, že speciálně vybavené vozidlo by přišlo na zhruba 2 miliony korun, není možné, aby je financovalo město ze svého rozpočtu. Zádrhel je zatím prý v tom, že na celý projekt by muselo město sehnat nějakého německého partnera, který by se na všem podílel. Není jisté, zda se to podaří. Každopádně podobně vybavené vozidlo by bylo poměrně raritou. Ředitel popsal, že na vozidle by byl nainstalován tubus, který by se mohl vysunout až do výšky dvaceti metrů. Takové auto by strážníkům velmi pomohlo. Využívali by ho především v zahrádkářských koloniích, kde často dochází ke krádežím.

Využití by samozřejmě bylo mnohem širší. Takové auto není nezbytností, narozdíl od nového služebního.
Speciální vozidlo – mobilní strážnickou služebnu, představí za několik dní Bílina. Menší vozidlo, kde bude kompletně vybavená strážnická služebna, začne v Bílině jezdit již příští víkend. Jeho hlavním úkolem bude zvyšovat bezpečnost v problematických místech města.