Podle informací Deníku se Českým středohořím přehnal tajný závod historických sportovních vozů především zahraničních majitelů. Patrně největší komplikace vznikly v uvedených Medvědicích. „Volali nám odsud lidé a stěžovali si na to, že tu projíždí velké množství rychlých vozů. Na místo jsme vyslali naši městskou policii. Nikdo z pořadatelů nám nic nenahlásil, o žádném závodu jsme nevěděli,“ uvedla Martina Patrovská, starostka Třebenic.

„Auta to byla zajímavá, viděl jsem staré Jaguary a další značky, ale řidiči jezdili naprosto bezohledně, nedali přednost ani autobusu,“ sdělil Deníku jeden z místních obyvatel.

Na místě skutečně zasahoval třebenický městský strážník. „Naše policie bohužel nedisponuje kamerou ani radarem k měření rychlosti. Přpadné překročení rychlosti nemohu dokázat. Situaci jsem na místě řešil, zpomaloval jsem projíždějící vozy. Budeme dále zjišťovat, o co šlo a jak pořadatele postihnout. Šlo o vozy s německými a dánskými poznávacími značkami,“ přiblížil třebenický městský strážník Tomáš Rotbauer.