Výtěžek bude letos věnován Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci.

V Teplicích se do akce tradičně zapojují dva salony. Pošesté se akce konala ve Vlasovém studiu Marty Moravcové. „Pracujeme ve dvou, máme přihlášených 16 lidí. Tuto akci podporujeme moc rádi. Měli jsme tu zakladatelky nadace, i o trička, tašky a náramky, které podporují činnost nadace, je mezi zákaznicemi, které se Střihatonu účastní, velký zájem. Takže máme radost," nenechala se od střihání rušit Marta Moravcová.

Počtvrté se Střihatonu účastní také kadeřnické a kosmetické studio Jana Burdová v Teplicích.

Kadeřníci tu včera stříhali a foukali bez nároku na honorář až do 9 hodin večer. Za jednotnou cenu 850 Kč odcházeli klienti studia krásnější, s dárkem od značky Redken a především s dobrým pocitem, že pomohli rodinám, které zaskočilo předčasné narození miminka a nejen zdravotní a finanční komplikace s tím spojené.

Střihaton přijely do Teplic k Janě Burdové svou účastí podpořit i letos herečky Tereza Kostková a Dana Morávková, o jejichž krásné vlasy tu pečují už několik let.

„Mám radost, protože o Střihatonu už naši klienti vědí, takže během měsíce od vyhlášení letošního ročníku jsme měli obsazených 70% míst a pak se rychle zaplnil zbytek včetně listiny náhradníků. Letos tu budeme mít 48 klientů, kteří se této akce s námi zúčastní, aby pomohli dobré věci. Pomáhají nám i mladí kadeřníci z učiliště v Hamru, kteří myjí vlasy, abychom všechno stíhali. Až do večera se nezastavíme, což je dobře," usmívala se spokojeně Jana Burdová, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku.

K výsledkům Střihatonu a k nadaci, kam zamíří výtěžek z letošního ročníku, se v Deníku ještě vrátíme. (ot)