Ve Studiu Jany Burdové byli všichni v pilné práci. „Máme padesát přihlášených, dámy i pány. Jsou to především klienti našeho salonu a jejich přátelé, někdy i s dětmi. Zapojili se do toho s tím, že nás chtějí podpořit a pomoct dobré věci. Mám z toho radost a chci jim za to poděkovat," řekla nám Jana Burdová. Podpořit Střihaton přijely do Teplic i obě půvabné tváře studia Jana Burdová. Marta Ondráčková, herečka a moderátorka Snídaně s Novou, byla tváří salonu pro loňský rok a Jana se o její krásné dlouhé vlasy stará i nadále. Včera spolu při stříhání stačily probrat i přípravy na Martinu letní svatbu. Přijela i současná tvář salonu herečka a moderátorka Tereza Kostková, kterou zdržely kolony aut, táhnoucí se už od Lovosic, ale milá a usměvavá byla tak, jako vždycky.

Terezka už měla umyté vlasy, a tak jsme nemohli Janu Burdovou zdržovat od střihání. Čas neúprosně letěl a z Litvínova už byla na cestě maminka modelky Evy Herzigové. „Střídá nás s kadeřnictvím v Londýně a tak si s kolegy vzájemně kontrolujeme práci," smála se Jana Burdová. Tepličtí kadeřníci patřili vždycky ke špičce v naší republice a můžeme být hrdí, že je to tak stále a že jsou navíc ochotní pracovat zadarmo, aby pomohli potřebným.

„Jako jediný salon v Teplicích se do projektu zapojujeme od samého počátku, takže letos už pro dobrou věc střiháme počtvrté. Je znát, že už se projekt dostal do povědomí, že už nemusíme ani našim zákaznicím vysvětlovat, o co půjde a příběhy těch postižených dětí, kterým je letošní ročník věnován, jsou neskutečné. První peníze jsme měli v kase hned ráno, ještě než jsme vůbec začali stříhat. Jedna pracovnice se nemohla Střihatonu zúčastnit, tak chtěla alespoň finančně přispět," netajila svoji radost Marta Moravcová. Ve třech včera střihali až do večera, na každého měli vymezenou hodinu. „Stojí to za to úsilí a námahu. Těšíme se i na naši nejmladší zákaznici. Módní návrhářka Naďa Moravcová, která k nám chodí, dnes přivede svoji dceru Klárku. Je dobře, že se tak do charitativní akce zapojí už i nová generace," rozloučila se s námi Marta Moravcová.(ot)