Střihaton se bude konat ve středu 12. června na pěti místech republiky a zúčastní se ho šedesát kadeřníků. Tradičně mezi nimi nebudou chybět ani dva teplické salony Studio Egoo Jany Burdové a Studio Marty Moravcové.

Studio Jany Burdové

Jana Burdová nastoupí s celým týmem letos již potřetí a počítají s tím, že v pěti zvládnou od 10 do 19 hodin ostříhat na čtyřicet klientů. Na každého má kadeřnice hodinu s tím, že musí udělat střih, vlasy vyfoukat a provést finální styling. Pokud byste se chtěli Střihatonu zúčastnit právě v salonu trojnásobné Kadeřnice roku a majitelky mnoha kadeřnických Oskarů Jany Burdové, budete muset počkat až do příštího roku. Je totiž už beznadějně obsazeno. Většinu tvoří stálí klienti salonu, kteří se akce účastní pravidelně a chtějí pomoci potřebným.

„Je to úžasná akce. Naprosto se shoduje i s filozofií studia Egoo, které chce nejen zkrášlit a ozdravit vlasy a pokožku našich klientů, ale také pomáhat. Střihaton je akcí, kdy se všechny tyto parametry skloubily dohromady," zhodnotila loňskou účast majitelka teplického kadeřnického a kosmetického studia Egoo Jana Burdová s tím, že po deseti hodinách stříhání byli sice všichni vyčerpaní, ale spokojení, že mohli pomoci. A proto do toho jdou letos s chutí a zápalem znovu a věří, že se podaří získat pro Sluneční domov co nejvíc peněz.

Podpořit Střihaton přijedou do Teplic i obě půvabné tváře studia Jana Burdová. K Martě Ondráčkové, herečce a moderátorce Snídaně s Novou, se přidala od ledna letošního roku i herečka a moderátorka Tereza Kostková. „Máme radost, že obě potvrdily svoji účast a podpoří naši snahu. To ale může každý, i když už kapacitně víc zájemců ve středu ostříhat nezvládneme. Kdo chcete pomoci sdružení, které podporuje postižené dospívající děti, je vítán. Nabídneme mu kávu, příjemné prostředí a hřejivý pocit, že pomohl dobré věci," zve do Studia Jany Burdové David Hora.

Studio Marty Moravcové

„Zúčastnili jsme se už v roce 2010 v Praze, kdy firma Redken slavila 50. výročí a Střihaton jako charitativní akce se konala v celém světě. Kadeřníci v České republice tehdy vystříhali přes 110 000 Kč pro děti s rozštěpovým onemocněním," zavzpomínala na svoji premiérovou účast Marta Moravcová. Dalších ročníků už se účastnila společně se svými kolegyněmi ve svém salonu v Teplicích. „Zákazník získá za 850 Kč střih, foukanou a domů si navíc odnese produkt Redkenu v hodnotě 500 Kč. Ale hlavně má dobrý pocit z toho, že v rámci charitativní akce pomohl hendikepovaným. No a nás ta práce baví a jsme rádi, že můžeme pomoct dobré věci. Příště do toho jdu znovu," nechala se loni slyšet vždy usměvavá Marta Moravcová.

A jak slíbila, splnila. Ve Studiu Marta počítají s tím, že ve třech zvládnou ve středu ostříhat 21 zákazníků. „Zbývají nám už jen poslední dvě volná místa, takže pokud má někdo zájem se nechat v rámci Střihatonu ostříhat a současně pomoct dobré věci, má poslední šanci se objednat na tel čísle 723 513 663 ."(ot)