Právě děti z těchto dvou domovů na Ústecku vytvořily přáníčka, která visí na Stromu splněných přání v obchodím centru Forum. „Lidé mohou takto plnit konkrétní přání dětí a alternativně mohou přispět finančně. Z vybraných peněz se koupí dárky pro ty, jejichž přání žádný ze zákazníků nevyplnil," řekl Michal Ešner, marketingový manažer obchodního centra Forum Ústí nad Labem.

Nejvíce přáníček od dětí, kterým osud nebyl příliš nakloněn, je ze světa elektroniky. Zejména velké děti by chtěly mobily a malé děti zase touží po panenkách a autíčkách. „Nejžádanější vánoční dárky jsou mobilní telefony, sluchátka WESC, sportovní potřeby, batohy. Malé děti si nejvíce přejí dle individuálního zájmu například: auta, stavebnice, panenky, kuchyňky," pronesla Alena Novotná, ředitelka Dětského domova Severní Terasa.

Do Štědrého dne zbývá ještě pěkná řádka dní, ale na Severní Terase už mají vše na Vánoce připravené. „Psaní dopisů Ježíškovi začíná už v říjnu. Vánoční výzdobu tvoříme od listopadu. Vše musí být do začátku prosince hotové," řekla ředitelka Alena Novotná a dodala: „Vánoční výzdobu si každá rodinná skupina vytváří samostatně, a to zcela po svém. I proto můžete z venku vidět různě zkrášlená okna."Boxer Lukáš Konečný na ZŠ Rabasova.

Strom splněných přání vyvrcholí v pátek 21. prosince v 15:00, kdy do OC Forum přijdou děti z dětského domova na Severní Terase a Domečku v Tisé. Vedení obchodního domu jim společně s mistrem světa v boxu Lukášem Konečným předá dárky a děti zazpívají vánoční koledy. „Už loni Strom splněných přání udělal radost mnoha dětem. Věříme, že i letos se skrze dárky podaří alespoň trochu zpříjemnit životy dětí v dětských domovech," sdělil Michal Ešner, marketingový manažer obchodního centra Forum Ústí nad Labem.